Česky

Česky

English

menu
zavřít

Za odkládání odpadu kam nepatří, hrozí výrazná sankce. Prohřešky hlásí i sousedé

19. 7. 2019

Aktuality

15

Zlín - Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína každý měsíc likviduje několik černých skládek na náklady města. Objem nákladů neklesá,...

stipa.jpg

Zlín - Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína každý měsíc likviduje několik černých skládek na náklady města. Objem nákladů neklesá, jen se v posledních letech mění lokalizace černých skládek. Někteří občané odkládají elektrozařízení, pneumatiky, křesla a sedačky, sanitární keramiku, pytle s textilem, nádobí, skříně a koberce mimo místa k tomu určená. Obskládávají garáže, kontejnery na tříděný nebo směsný komunální odpad a spoléhají na to, že „to někdo uklidí“.

„Jedná se o přestupek dle zákona o odpadech a dle § 69 tohoto zákona hrozí pachateli sankce až 20 000,- při nesprávném nakládání s elektroodpadem a až 50 000,- když odkládá odpady mimo vyhrazená místa,“ upozorňuje Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu.

Většina občanů se zajímá o své okolí a chce mít kolem sebe čisto, přibývá tak případů nahlášení nesprávného nakládání s odpady na městskou policii. Pro zjištění pachatele stále častěji pomáhá dodání fotografií auta s registrační značkou nebo přímé důkazy v podobě kontaktu i s telefonním číslem z adresního štítku zásilkové služby z krabice doručovaného balíku.

„Žádáme občany města Zlína, aby nakládali se svým odpadem svědomitě a dodržovali obecně závaznou vyhlášku. Odpad neodkládejte ke kontejnerům, ale odevzdávejte v prodejnách elektra, ve sběrných dvorech nebo při mobilních svozech odpadů,“ doplnila vedoucí odboru.  

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru