Česky

Česky

English

menu
zavřít

Za prvním segmentem vzniká nový prostor

14. 5. 2018

Aktuality

24

Zlín – Nové herní vybavení, atypické slunečníky, šplhací síť, ale také místo pro koncerty a divadelní přestavení, nová zeleň. Prostor za prvním segmentem...

Vizualizace

Zlín – Nové herní vybavení, atypické slunečníky, šplhací síť, ale také místo pro koncerty a divadelní přestavení, nová zeleň. Prostor za prvním segmentem na Jižních Svazích se mění. Práce začaly v květnu, hotovo bude v září.

„Samotné území bude vytvářet z pohledu z vyšších pater domů „obraz,“ ve kterém jsou umístěny jednotlivé prvky. V rámci díla proběhne výsadba trvalkových záhonů a stromů, konkrétně platanů javorolistých, které budou v dospělosti tvořit dominantu prostoru“ sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

Nově vznikající prostor by měl „bavit“ jak děti, tak i dospělé. Kromě již jmenovaných prvků zde bude umístěna také lezecká průlezka se šplhací sítí, dvojhoupačka či vodní prvek. „Parkovací stání u stávajícího stanoviště kontejnerů budou přesunuta do severozápadní části území,“ doplnil Ivo Divoký z Odboru městské zeleně magistrátu.

Náklady na výstavbu dosáhnou částky cca 17 milionů korun bez DPH.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru