Česky

Česky

English

menu
zavřít

Za týden startuje 61. Zlín Film Festival. Kromě programu v onlinu nabídne i autokino

21. 5. 2021

Aktuality

27

Zlín – Skvělé filmy, besedy a rozhovory k atraktivním filmovým tématům i k 85. výročí zlínských filmových ateliérů, tvůrčí workshopy a program pro profesionály – to vše budou mít možnost sledovat diváci online na webu Zlín Film Festivalu během jeho jarní části.

61. filmový festival filmů pro děti a mládež vstoupí do 1. části

Zlín – Skvělé filmy, besedy a rozhovory k atraktivním filmovým tématům i k 85. výročí zlínských filmových ateliérů, tvůrčí workshopy a program pro profesionály – to vše budou mít možnost sledovat diváci online na webu Zlín Film Festivalu během jeho jarní části. Organizátoři však pozvou i k virtuální prohlídce festivalových zón, na festivalové výstavy nebo do autokina. Zlín Film Festival – díl 1. se uskuteční od 28. května do 1. června, na podzim by se potom měl konat i v tradičním formátu od 9. do 15. září 2021. Tématem obou částí je „Literatura ve filmu.“

Po komplikovaném 60. ročníku nyní čeká největší a nejstarší filmový festival svého druhu na světě další premiéra. Zlín Film Festival – část 1. se totiž uskuteční téměř kompletně v online prostoru. „Jak je našim zvykem, nabídneme divákům opět bohatý a atraktivní program, ze kterého si vyberou opravdu všichni,“ ujistila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a vysvětlila, jakým způsobem bude možné festival sledovat.

V době konání festivalu stačí přijít na náš web a vybrat si některou z 10 sekcí filmového nebo doprovodného programu. Vstoupit do nich bude možné od pátku 28. května, ale už nyní je možné se s obsahem programu seznámit, aby třeba divákům něco zajímavého neuteklo.“ Upozornila také, že některé projekce a pořady budou mít svoji premiéru v konkrétní časy, jiné naopak budou k dispozici v průběhu celého festivalu.

Pro pořady vysílané v reálném čase vybudovali organizátoři speciální studio v sídle Zlín Film Festivalu na Filmových ateliérech. Tam zamíří nejen hosté k interaktivním besedám a rozhovorům, ale také se zde v pátek 28. května v 10 hodin uskuteční slavnostní zahájení festivalu v rámci komponovaného audiovizuálního pořadu plného povídaní se zajímavými osobnostmi.

„Těšíme se, že v našem festivalovém studiu přivítáme během celého dne spoustu atraktivních hostů, s nimiž se vydáme po zlínské filmařské stopě, a to nejen do minulosti, ale také do současnosti,“ uvedl prezident festivalu Čestmír Vančura. Talk show připravili organizátoři jako dárek všem příznivcům zlínského filmového areálu k 85. výročí jeho založení firmou Baťa. „Zlín Film Festival jako projekt vzniklý ve zlínském filmovém studiu před 60 lety o odkaz zdejších filmařů dlouhodobě a systematicky pečuje. Vedle výroby audiovizuálního programu Zlínský film žije, který 61. ročník festivalu v přímém přenosu zahajuje, například letos vydá už pátý díl pentalogie Zlínská stodola,“ doplnil Čestmír Vančura.


Zdroj: Zlín Film Festival

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru