Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začala dezinfekce zlínských trolejbusů a autobusů ozonem

30. 3. 2020

Aktuality

9

Zlín - Další opatření pro zlepšení hygienického stavu ve vozidlech MHD v době koronavirové epidemie zavedla Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Kromě každodenní...

ozon.jpg

Zlín - Další opatření pro zlepšení hygienického stavu ve vozidlech MHD v době koronavirové epidemie zavedla Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Kromě každodenní dezinfekce dotykových ploch procházejí interiér vozidel MHD opakovanou ozonizací. 

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice operativně pořídila pro svůj úsek údržby vozidel tři přístroje pro dezinfekci uzavřených prostor plynem ozonem (O3). Během víkendu 21.–22. března pracovníci DSZO dezinfikovali ozonem kompletně celý svůj vozový park MHD. Každý další pracovní den prochází ozonizací opět asi pětina trolejbusů a autobusů, takže během jednoho pracovního týdne absolvuje ozonizaci znovu každé vozidlo.

Generátor ozonu je elektrický přístroj, který vyrábí ze vzdušného kyslíku ozon. Během čtyřiceti minut ozon z generátoru naplní celý vnitřek uzavřeného trolejbusu nebo autobusu. Plyn vniká do všech přístupných, ale i nepřístupných míst, skulin i čalounění sedadel a ničí veškeré viry, bakterie, plísně, roztoče, všenky, blechy i vši. Ozon se nechá ve vozidle působit dalších 40 minut. Potom se na otevřeném prostranství otevřou všechny dveře a vozidlo se důkladně vyvětrá.  Po patnácti minutách větrání může vstoupit do vozidla pracovník údržby, aby přenesl ozonový generátor do dalšího vozu. Uvolněný ozon se pomalu rozpadá zpátky na kyslík.

„Jde o další opatření z naší strany, kterým chceme minimalizovat možnosti přenosů koronavirové infekce při cestování vozidly MHD. Uvažujeme však, že bychom mohli tímto procesem v budoucnu – i když jistě s menší četností – ošetřovat vozidla i po odeznění současné epidemie, abychom zvýšili hygienu cestování a nezávadnost prostředí v interiérech trolejbusů a autobusů,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru