Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začala registrace kampaně Do práce na kole. V únoru je nejvýhodnější

11. 2. 2021

Aktuality

4

Zlín - Registrace ke květnové výzvě Do práce na kole 2021 letos výjimečně začala již začátkem února. Hlavním tématem letošní jízdy na kole, koloběžce, chůzi i běhu do práce a zpět je bezpečnost...

dpnk2020.jpg

Zlín - Registrace ke květnové výzvě Do práce na kole 2021 letos výjimečně začala již začátkem února na www.dopracenakole.cz . Hlavním tématem letošní jízdy na kole, koloběžce, chůzi i běhu do práce a zpět (v Pravidlech je i kombinace s MHD) je bezpečnost .

"Zlín, Otrokovice a okolí se společně zapojí již po osmé. Minulý rok společně soutěžilo za Zlín, Otrokovice a okolí 960 nadšenců. Podaří se nám letos překonat tisícovka," ptá se koordinátorka soutěže pro Zlín a Otrokovice Jana Vybíralová. Hlavní organizátor  AutoMat, z.s. Praha, přichází s novým vizuálem od výtvarnice Toy_Box, vlastní appkou  od firmy Ackee k zapisování cest do práce a zpět na vlastní pohon, a také s možností soutěžit, i když pracujete z domova. Bezmotorová doprava dostává v době pandemie nový smysl a firmy mohou akci využít jako bezpečný teambuilding. Loni se do akce zapojilo z celé České republiky 50 měst a 16 tisíc účastníků.

Rozvoj bezmotorové dopravy je jedno z mála pozitiv, které přinesla celosvětová pandemie covidu-19. Počty cyklistů i pěších výrazně vzrostly i v ČR, ale na větší změny v infrastruktuře po vzoru zahraničních opatření si asi ještě počkáme. K mapování využívání cykloopatření  může svými anonymizovanými daty o svých cestách přispět i každý účastník Do práce na kole.

Na kole stylově a beze strachu

K akci Do práce na kole každoročně patří i účastnické tričko v originálním designu. Ten letošní vytvořila výtvarnice a komiksová autorka Toy_Box, která je aktuálně nominovaná i na cenu Czech Grand Design. „Můj návrh představuje dívku, možná mladou ženu, která právě opustila město a jede do přírody. Možná je večer, možná ráno a ona za sebou nechává všechny cihlové zdi, muffinky, lattéčka s kamarádkami a papíry velkoměsta. Vychází měsíc a kolem je krajina – krásná a tajuplná,“ popisuje Toy_Box.

Chtěli jsme, aby hlavní postavou letošního vizuálu byla žena. Jako symbol křehkosti cyklistů a cyklistek v provozu, ale taky jako silná osobnost, která jde trochu proti proudu,“ dodává hlavní koordinátor Do práce na kole Honza Haruda. Výzvy se pravidelně účastní více než 50 % žen a spolek AutoMat se dlouhodobě věnuje i tématu bezpečnosti a strachu na kole v provozu, které ženy podle průzkumů pálí víc než muže.  „Holanďané říkají, že ideálem funkčního města je, když se v jeho infrastruktuře cítí bezpečně na kole osmileté dítě i osmdesátiletý důchodce,“ doplňuje Zuzka Poláková z AutoMatu.

Hlavní je pravidelnost

V soutěži DPNK se hodnotí především pravidelnost bezmotorového pohybu. Na týmy o 2-5 členech, ale i jednotlivce,  čeká  řada velmi příjemných cen. Města Zlín a Otrokovice zase věnují krásnou koloběžku pro každého člena nejlepšího vylosovaného týmu. Soutěžící se těší též na květnové akce na triko, nebo nákrčník. Velmi oblíbené jsou snídaně zdarma a různé akce od regionálních partnerů kde stačí ukázat  aktuální triko, nebo nákrčník DPNK  a účastníci dostanou kávu, zmrzlinu, nebo jim zkontrolují kolo.  Zaměstnavatelé mohou soutěžit také o titul Cyklozaměstnavatel roku. Minulý rok se vyhlašovaly výsledky a předávaly ceny ve Zlíně a letos to bude 10. června v Otrokovicích na náměstí 3. května.

Pokud máte rádi pohyb na čerstvém vzduchu, tak se zaregistrujte ! Do práce i zpět sportujete, poměřujete své síly s kolegy v práci i s ostatními městy,  získáte krásné tričko, nebo nákrčník, můžete se účastnit různých květnových akcí zdarma a vyhrát parádní ceny.  Věříme, že v květnu budou  snad minimální vládní nařízení  a vše společně zvládneme s úsměvem. 

Zdroj: TZ DPNK

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru