Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začala rekonstrukce ulic Výletní a Tyršovo nábřeží

3. 5. 2019

Aktuality

53

Zlín – Úvodem května byly zahájeny práce na stavbě „Cyklostezka Zlín, ulice Výletní a Tyršovo nábřeží“. Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné kompletní úpravy...

mapa-uzavirky.jpg

Zlín – Úvodem května byly zahájeny práce na stavbě „Cyklostezka Zlín, ulice Výletní a Tyršovo nábřeží“. Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné kompletní úpravy místní komunikace, chodníků i veřejného osvětlení a především zřízení nového cyklokoridoru.

„Cyklostezka bude vedena částečně po stezkách se společným provozem chodců a cyklistů (Fügnerovo nábřeží, ulice Výletní a Mladcovská), částečně ve vozovce zklidněné komunikace (Tyršovo nábřeží) a částečně na novostavbách samostatných komunikací. Zde se bude jednat o mimoúrovňové řešení cyklostezky, kdy budou vybudovány podjezdy pod mosty v části Cigánov a u NC Čepkov,“ popsal Michal Čížek, radní pro oblast dopravy.

Stavba je rozdělena na několik etap. Uzavírky se dotknou ulice od Tyršova nábřeží po okružní křižovatku u NC Čepkov. Po dobu uzavření Tyršova nábřeží povede objízdná trasa k nákupnímu centru přes Benešovo nábřeží. Následně se rekonstrukce přesunou na ulici Výletní a v poslední etapě budou stavební práce prováděny na ulici Mladcovská. Hlavní stavební práce by měly být dokončeny do konce roku 2019. Celkový termín dokončení je poté plánován na červen 2020.

Během této rekonstrukce bude vybudováno cca 1518 m délky trasy a šířka navržené stezky bude mít cca 3 m. Nově vybudované podjezdy pod mosty pak budou o něco užší, zde se počítá se šířkou 2,5 m. Tento projekt vznikl za předchozího vedení, kdy radním v oblasti dopravy byl pan Josef Novák.

Cílem rekonstrukce je kromě obnovy uličního prostoru také zajištění větší bezpečnosti a s tím související propojení páteřních úseků cyklostezek ve městě. Nedílnou součástí rekonstrukce je umožnění místním občanům i lidem, kteří dojíždějí z okolních obcí, využít bezpečnou, rychlou a ekologickou formu dopravy.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru