Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začala Tříkrálová sbírka

2. 1. 2023

Aktuality

167

Zlín – Tříkrálová sbírka se  na Zlínsku koná v období od 2. do 8. ledna 2023. Do ulic našeho města vyrazí Králové Kašpar, Melichar a Baltazar v sobotu 7. ledna 2023.

Koledovat budou do zapečetěných pokladniček ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Dárci, kteří se nepotkají s koledníky, mohou přispět i dalšími způsoby:

Podrobnosti  ZDE: Charita Zlín.

Lidé mají také možnost se zapojit do koledy. Římskokatolická farnost zve zájemce o koledování. Hledá jak koledníky, tak vedoucí skupinek.

Hlásit se mohou na emailu: anna.gerychova@seznam.cz, tel. 737 313 380. Více na:https://farnostzlin.cz/

Tříkrálová sbírka vychází z lidové tradice. Obecným účelem sbírky je pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podpora charitního díla. Díky vstřícnosti dárců může Charita pomoci například rodinám s dětmi, samoživitelům, nemocným a starým. Konkrétně Charita Zlín chce z výnosu sbírky 2023 realizovat, mimo jiné, projekty: Přímá pomoc osobám v nepříznivé životní situaci, primárně na Zlínsku, Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice, Letní pobyt pro děti a mládež s diagnózou SMA a dystrofiemi (podpora rodin).

 

Foto: archiv Charita Zlín

 

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru