Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech

5. 4. 2017

Aktuality

8

Zlín – V kulturním institutu Alternativa dnes začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech s názvem Jeden svět Zlín 2017. Putovní filmová přehlídka s letošním tématem Umění spolupráce potrvá do 8. dubna.

jeden-svet.jpg

Zlín – V kulturním institutu Alternativa dnes začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech s názvem Jeden svět Zlín 2017. Putovní filmová přehlídka s letošním tématem Umění spolupráce potrvá do 8. dubna.

Během festivalových dní budou mít návštěvníci možnost zhlédnout celkem devět dokumentárních filmů. Každý z nich zasazuje do trochu jiného kontextu otázku lidských práv – v některých případech se jedná o politické kauzy, v jiných o válečné konflikty nebo společenská tabu. Po skončení projekcí mohou diváci diskutovat s lidmi, kteří rozumí problematice zpracovávané v dokumentech nebo jsou s tématy filmů určitým způsobem spjati.

„Chtěli bychom z festivalu udělat tradiční kulturní akci, která nemá za cíl přinést do Zlína jen řadu kvalitních dokumentárních snímků, ale hlavně chce vtáhnout diváky do promítané tématiky skrze diskuze, které po projekcích probíhají,“ sdělila hlavní koordinátorka festivalu Jana Pastyříková.

Slavnostní zahájení festivalu začíná v 18 hodin a je spojeno s vernisáží výstavy SIA – Social Impact Award. Ta představí významné české projekty sociálního podnikání a sérii fotografií Lukáše Koutného o dětech trpících Rettovým syndromem. Od 18:45 hodin pokračuje program promítáním filmu Normální autistický film, po němž následuje diskuze s terapeutem autistů i jejich rodičů Michalem Roškaňukem.

Hlavním organizátorem festivalu Jeden svět je již devatenáct let nezisková organizace Člověk v tísni. Ve Zlíně jej pořádá Asociace DICE.

Podrobný program je k dispozici na webu:  www.jedensvet.cz/zlin nebo  www.asociacedice.cz/festival-jeden-svet/.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru