Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná Festival Neznámá země

19. 10. 2020

Aktuality

27

Zlín – Letošní XXIV. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá země zaznamenal několik výrazných změn.

neznama-zeme.jpg

Zlín – Letošní XXIV. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá země zaznamenal několik výrazných změn. Přesunul se z dubnového termínu na říjen a navíc se kompletně uskuteční v on-line prostoru. Organizátoři změnili i téma festivalu na výmluvné heslo Svět se točí Covid NEcovid! Festivalový program startuje 19. října a potrvá do pátku 30. října.

Rozhodli jsme se, že podobně jako planeta Země se nepřestane otáčet, ani náš festival nemůžeme letos odpískat,“ uvedl jeden z pořadatelů Miroslav Náplava. „Proto festival bude letos na internetu – oslovili jsme Čechy a Slováky žijící po světě k internetovým besedám, připravujeme filmy pro speciální festivalové internetové sdílení, nahráváme přednášky cestovatelů a spoustu dalších možností,“ doplnil Petr Horký.

Na diváky čeká například:

-     cestovatelský biograf - speciálně vyjednané filmy většinou omezeně pro festivalové diváky, v jednání je například film Jany Počtové K2: Vlastní cestou o výstupu Kláry Poláčkové-Kolouchové anebo film Jana Žůrka Connection o největším ženském highlinerovém projektu a další,

-     rozhovory s cestovateli a místními osobnostmi. Dobrodruzi a cestovatelé - spisovatel a poutník Ladislav Zibura, horolezkyně Klára Kolouchová, nejlepší česká highlinerka Anče Kuchařová, dosud nepublikovaný rozhovor s Miloslavem Stinglem, který letos zemřel. Dále vystoupí “extrémní manželé” Adam Záviška a Peggy Marvanová a další. Z osobností zdejšího kraje budou představeny  osobnosti jako je sochař Otmar Oliva, spisovatel Jožka Holcman anebo lékař David Rumpík,

-     krátce ze světa: videotelefonáty Čechům a Češkám žijícím ve vzdálených zemích světa. Tušili jste, že v Indii byla nedávno epidemie se smrtností 75%? Že v Mongolsku je počet zemřelých s COVIDem 0 (slovy nula)? Že Srí lanka má od března totální lockdown? Že prezident Mexika slíbil, že odstoupí, pokud se na demonstraci proti němu sejde 100.000 lidí - a když se jich sešlo 380.000 tak prohlásil, že si dělal legraci?

A navíc se uskuteční i  festivalový běh.  Pořadatelé natočí a popíší trasu podle GPS a každý si ji může podle vlastního plánu uběhnout. Na festivalovém fcb pak budou shromažďovány jejich časy. Odměněn bude nejlepší čas + každý finisher dostane malý dárek. A také nebude chybět foto soutěž  a po celý festival a každý den poběží jednodenní soutěže vázané k danému programu.

Na internetu se toho letos bude dít opravdu mnoho. Podrobný program je k dispozici zde: https://neznamazeme.cz/program/

Více informací na: www.neznamazeme.cz nebo prostřednictvím facebookové stránky www.facebook.com/neznama-zeme.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru