Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná jarní úklid ve městě. Už tuto sobotu 25. dubna

22. 4. 2020

Aktuality

20

Zlín – Od konce dubna se začnou v ulicích města objevovat kontejnery na objemný či biologicky rozložitelný odpad. Jako první bude obsloužen střed města, a to v sobotu 25. dubna.

Nosič kontejnerů,  foto: Technické služby Zlín

Zlín – Od konce dubna se začnou v ulicích města objevovat kontejnery na objemný či biologicky rozložitelný odpad. Jako první bude obsloužen střed města, a to v sobotu 25. dubna. Jarní úklid poté bude pokračovat 9. května, kdy přijde na řadu východní část města. Ostatní lokality budou obslouženy 23. května.

Na vybraná místa přistaví Technické služby Zlín kontejnery na objemný odpad nebo svozové vozidlo pro sběr odpadu. Těchto míst bude celkem 16. Kromě toho bude k dispozici pět kontejnerů na odpad biologicky rozložitelný.

„Chceme domácnosti vyzvat, ať této možnosti využijí v maximální míře. Sběrné dvory jsou sice již od minulého týdne v provozu, vzhledem k nutným preventivním opatřením je ale nutné počítat s čekáním. Vhození odpadu do kontejneru je pro všechny méně rizikové,“ vysvětlil ředitel společnosti Jakub Černoch s tím, že i pro pohyb kolem kontejneru platí opatření daná nařízením vlády – tedy povinnost mít roušku a dodržovat rozestupy.

V sobotu 25. dubna budou kontejnery na objemný odpad umístěny od 8 do 15 hodin v těchto lokalitách:

-          Na Požáře, Sadová, Smetanova, Vodní, Santražiny, Lorencova, parkoviště v ul. K Majáku, Kotěrova ulice, Fabiánka I, U Zimního stadionu, Benešovo nábřeží – u hřiště, tř. T. Bati – garáže nad restaurací Myslivna, Zbožensko – před č.p. 65, Pod Babou, Nad Ovčírnou – č.p. 344, Morýsovy domy – u garáží. Kontejnery na bioodpad pak budou navíc zde: Smetanova, parkoviště v ul. K Majáku, Kotěrova ulice, Fabiánka I a Pod Babou.

Technické služby Zlín upozorňují, že do kontejnerů na objemný odpad nesmí být vhazovány nebezpečné odpady, tedy například akumulátory, zbytky barev a olejů, ani vysloužilá elektrozařízení v podobě ledniček, televizorů a podobně. Tyto odpady je nutné odevzdávat ve sběrných dvorech.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru