Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná letní část soutěže Rozkvetlé město 2018

4. 6. 2018

Aktuality

5

Zlín – Soutěž o nejkrásnější zahradu či balkonovou výsadbu Rozkvetlé město 2018 vstupuje do své letní části.

Zahrádka paní Janouškové z minulého ročníku soutěže

Zlín – Soutěž o nejkrásnější zahradu či balkonovou výsadbu Rozkvetlé město 2018 vstupuje do své letní části. Uzávěrka přihlášek je 29. června. Obyvatelé Zlína, kteří by se soutěže rádi zúčastnili si mohou vybrat z následujících kategorií:

1. a        kategorie – předzahrádky bytových domů,

1. b        kategorie – předzahrádky rodinných domů,

2.           kategorie – květinová výzdoba oken a balkonů obytných domů,

3.           kategorie – úprava okolí baťovských domků.

V prvním prázdninovém měsíci bude soutěžní výsadby objíždět a posuzovat pětičlenná odborná komise. Odborníci budou při jejich vyhodnocování  sledovat hned několik kritérií – od estetického i praktického sladění barev a druhů květin, až po jejich vitalitu.

U vysazených rostlin a dřevin nás zajímá především jejich uspořádání, proporce výsadby a barevná harmonie květin. Zároveň  posuzujeme, jak jsou respektovány nároky jednotlivých druhů na místo vysazení, jejich zdravotní stav a také úroveň údržby zahradních ploch,“vysvětlila koordinátorka soutěže Kristýna Králová z Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Rozkvetlé město 2018 se uskuteční ve čtvrtek 20. září 2018 v obřadní síni zlínské radnice. Majitelé těch nejpovedenějších výsadeb se mohou těšit na zajímavé „kvetoucí“ a finanční ceny. A jako v posledních ročnících neodejde s prázdnou žádný soutěžící. Všechny účastníky čeká za úsilí věnované zkrášlování životního prostoru ve svém okolí malý dárek.

Vyplněný kupon – přihlášku přijímá Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína na adrese Zarámí 4421, 761 40 Zlín nebo ho lze zaslat prostřednictvím webu města www.zlin.eu. Kupon bude k dispozici také v Magazínu Zlín či na vyžádání na emailu kristynakralova@zlin.eu. Na stejnou adresu lze zároveň vyplněný kupon zaslat zpět.

Informace ke zpracování osobních údajů v soutěži Rozkvetlé město 2018: www.zlin.eu/informace-ke-zpracovani-osobnich-udaju-cl-3354.html

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru