Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná letní část soutěže Rozkvetlé město 2024

3. 6. 2024

Aktuality

103

Zlín – Soutěž o nejkrásnější zahradu či balkonovou výsadbu Rozkvetlé město 2024 vstupuje do své hlavní letní části. Uzávěrka přihlášek je 8. 7. 2024. 

Obyvatelé Zlína, kteří by se soutěže rádi zúčastnili, si mohou vybrat z následujících kategorií:

      1. a – předzahrádky bytových domů,

      1. b – předzahrádky rodinných domů,

  1. – květinová výzdoba oken a balkonů obytných domů,
  2. – kategorie – úprava okolí baťovských domků.

V prvním prázdninovém měsíci bude soutěžní výsadby objíždět a posuzovat pětičlenná odborná komise. O těch nejlepších pak rozhodne na základně několika hodnotících kritérií.

Zajímá nás kompoziční uspořádání výsadby, barevná harmonie květin, ale také respektování nároků rostlin na místo výsadby či jejich zdravotní stav,“ vysvětlila koordinátorka soutěže Kristýna Králová z Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína. „Důležitým kritériem je také přínos pro ostatní obyvatele města, tedy viditelnost zahrádky z komunikace.“

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 17. září 2024 na zlínské radnici a stejně jako v posledních ročnících, malý dárek obdrží všichni soutěžící.

Vyplněný kupon (přihlášku), který byl zveřejněn v červnovém čísle Magazínu Zlín přijímá Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína na adrese Zarámí 4077, 760 01 Zlín. Přihlášku lze zaslat i na e-mailovou adresu kristynakralova@zlin.eu, vyplnit elektronicky na webu města ZDE, eventuálně telefonicky na tel. 577 630 363.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU