Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná regenerace zeleně pod sídlištěm Jižní Svahy

22. 1. 2018

Aktuality

12

Zlín - V nejbližších dnech začne realizace projektu „Regenerace ploch lokálního ÚSES pod sídlištěm Jižní Svahy, k. ú. Zlín“ ,který má za cíl upravit plochu zeleně, rostoucí na svazích pod sídlištěm...

svahy.jpg

Zlín - V nejbližších dnech začne realizace projektu „Regenerace ploch lokálního ÚSES pod sídlištěm Jižní Svahy, k. ú. Zlín“, který má za cíl upravit plochu zeleně, rostoucí na svazích pod sídlištěm. Jedná se o pás zeleně od křižovatky Gahurova přes zeleň nad OC Čepkov, pod kostelem na Jižních Svazích až po Nivy.

"Navrženými opatřeními dojde k likvidaci invazivních druhů, celkovému zvýšení pestrosti druhů stromů a keřů, obnově lučních porostů, záchraně ploch se starými odrůdami ovocných dřevin, vnášení prvků pro podporu rostlin a živočichů, zvýšení bezpečnosti občanů v blízkosti často využívaných chodníků i ponechání vybraných ploch dřevin samovolnému vývoji," uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství. V souvislosti s realizací záměru vyplývají pro občany i určitá omezení. V první fázi bude do konce března 2018 probíhat kácení. Největší zásah do zeleně bude v okolí chodníku od Čepkova na Jižní Svahy. Upozorňujeme občany, že se v lokalitě budou pohybovat pracovníci s motorovými pilami, auta a stroje na štěpkování dřevní hmoty. V létě budou pokračovat ořezy dřevin a keřů, úprava terénu, zakládání trávníků, skončí se na podzim výsadbami.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Mapu s kompletním vyznačením řešeného území naleznete v přiloženém souboru. 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru