Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná registrace k motivační soutěži Do práce na kole. Přidáte se?

27. 2. 2017

Aktuality

12

Zlín - Do práce na kole. Tak se jmenuje týmová motivační soutěž, která má za cíl ukázat, že nejlepší městský dopravní prostředek nemusí být nutně auto...

dpnk1.jpg

Zlín - Do práce na kole. Tak se jmenuje týmová motivační soutěž, která má za cíl ukázat, že nejlepší městský dopravní prostředek nemusí být nutně auto. Do soutěže se každoročně zapojují lidé, kteří do svého zaměstnání dojíždí na kole, koloběžce ale i na bruslích, skateboardu nebo třeba i vozíčku pro hendikepované. Ač název soutěže cílí primárně na cyklisty, zapojit se mohou i chodci. Týmy pak v průběhu měsíce května soutěží v několika kategoriích. 

„Registrace na 7. ročník týmové motivační soutěže začíná 1. března. V minulém roce se dohromady zapojilo rekordních  10 800 soutěžících z 1 825 firem a institucí z celé republiky. Celkově ujeli a ušli 2,3 milionu šetrných kilometrů,“  prozradila Jana Vybíralová, koordinátorka soutěže pro města Zlín a Otrokovice. 

Soutěž Do práce na kole je týmovou soutěží pro firmy a instituce, do které se může zapojit každý, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech a pravidelně se spolu s kolegy do zaměstnání nebo do školy přepravují bezmotorově.

„Pokud více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové dopravní prostředky, zlepší si tak nejen kondici a náladu ale možná taky vztahy s kolegy, neboť soutěž je kolektivní. Zároveň přispějete k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějším, bezpečnějším a zdravějším městům, kde žijete a pracujete,“ říká Josef Novák, zlínský radní pro oblast dopravy a pravidelný účastník soutěže. Zastoupení v soutěži tak bude mít i tým magistrátu města Zlína. Účastníci zápolí hned v několika kategoriích. Hlavními kategoriemi jsou pravidelnost a výkonnost. Dále se soutěží o cyklozaměstnavatele roku, navržené nejlepší cykloopatření, a zařazena je i Kreativní soutěž. Vyhlašování výsledků soutěže  se bude letos konat v Otrokovicích, a to odpoledne 6. června na náměstí 3. května. Soutěži samotné předcházejí tři vlny registrací. V měsíci od 1. do 31. března  zaplatí soutěžící registrační poplatek 290,- korun, v druhé vlně v termínu od 1. do 20. dubna 340,- a nejméně výhodné je registrovat se na poslední chvíli od 21. do 30. dubna kdy je poplatek stanoven na 390,- korun.  Soutěžící obdrží od pořadatele akce startovní balíčky, jejichž součástí jsou bavlněná trička s logem soutěže. Hraje se také o zajímavé ceny a soutěžící se mohou zúčastnit i řady doprovodných akcí. 

Více informací a registrační formulář naleznete na webu www.dopracenakole.cz


Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru