Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná topná sezona. Zákazníci Tepla Zlín jsou bez starostí

12. 9. 2017

Aktuality

70

Zlín - Září není jen začátkem sezony divadelní či hokejové. V těchto dnech podle příslušné legislativy začíná oficiálně také sezona topná a s tím související starosti...

komin-kour-smog.jpg

Zlín - Září není jen začátkem sezony divadelní či hokejové. V těchto dnech podle příslušné legislativy začíná oficiálně také sezona topná a s tím související starosti. Vyčistit komín, zrevidovat kotel, sehnat dostatek paliva a mnoho a mnoho dalších povinností nyní čekají na nejednoho Zlíňana. Hned šestnácti tisíc zlínských domácností se však tyto starosti netýkají. Jedná se o zákazníky městské společnosti Teplo Zlín. Ti si mohou užívat babího léta a až přijde pravý čas, jen otočí regulačním ventilem na svých radiátorech.

„Neprodáváme lidem jen teplo, ale komplexní tepelnou pohodu bez starostí. Náš zákazník se s příchodem ochlazení nemusí o nic starat,“ nastínil Jaroslav Kovařík, obchodní náměstek společnosti Teplo Zlín. Výhodou centrálního zásobování je mimo jiné také jistota servisu. Zatímco na technika kotlů či tepelných čerpadel můžete při poruše v mrazivých dnech čekat i několik dní, technik Tepla Zlín je u zákazníka do několika desítek minut. Navíc Teplo Zlín je společností, která se snaží poskytovat své služby za přiměřených cenových podmínek a usiluje o další snižování nákladů a tepelných úspor při zachování komfortu a stability dodávek tepla prostřednictvím nejmodernějších technologií. I díky tomu si mohla dovolit cenu tepla oproti loňskému roku snížit. Domácnosti tak mohou ušetřit nemalé částky ze svých rodinných rozpočtů. V poslední době však čelí městská společnost konkurenci nabídek na tepelná čerpadla a jiná alternativní řešení. Proč a v čem je odběr tepla z CZT výhodnější?

Veřejná služba, odpovědnost

Společnost Teplo Zlín má mnohaleté zkušenosti s dodávkami tepla pro město Zlín. Je stoprocentně ve vlastnictví statutárního města. Dodávky tepla jsou tak považovány především za službu občanům. Dosahovat vysokých zisků není hlavním cílem.

Náklady? Průměrné

Náklady na vytápění prostřednictvím tepla od společnosti Teplo Zlín jsou v celorepublikovém pohledu ve Zlíně průměrné. Toho je možné dosáhnout díky špičkovému technologickému vybavení a jeho neustálé modernizaci. Navíc je možno tepelná zařízení na straně odběratelů individuálně řídit a ve spolupráci s dodavatelem tepla zabezpečit optimální topné režimy vedoucí k úsporám spotřebovaného tepla.

Snadná dostupnost

Teplo se po Zlíně rozvádí rozsáhlou soustavou tepelných rozvodů, ke které je možné nové zákazníky snadno připojit. Svým zákazníkům tak Teplo Zlín zajišťuje nepřetržitou a spolehlivou dodávku tepla.

Komfort a spolehlivost

Společnost se stará o revize a pravidelný servis rozvodné sítě a předávacích stanic. Prostřednictvím dispečinku a nepřetržité havarijní služby okamžitě řeší jakékoli nestandardní situace a případné poruchy. Obstarává veškerou potřebnou administrativu. Svým zákazníkům poskytuje bezplatné poradenství a konzultace. Jediným úkolem zákazníka je nastavení požadované teploty na svých termostatických ventilech.

Ekologičnost

Na tvorbě smogu se výrazně podílí městská doprava a lokální topeniště. Vždyť jeden domek se starým kotlem vypustí do ovzduší stejně prachu a dalších škodlivin, jako vznikne při vytápění tří set bytů pomocí centrální dodávky tepla. A že tepelná čerpadla vyrábějí teplo pomocí elektřiny? Ano, ale tato elektřina je vyráběna především spalováním fosilních paliv. O ekologičnosti takového způsobu vytápění je tedy možno úspěšně polemizovat.

Bezpečnost

Ve vytápěných objektech nehrozí nebezpečí výbuchu, požáru nebo otrava zplodinami nedokonalého spalování.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru