Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná výhodná registrace soutěže Do práce na kole

4. 3. 2019

Aktuality

12

Zlín - I letos se uskuteční celorepubliková motivační kampaň Do práce na kole, která má za cíl motivovat lidi k využití jiných způsobů dopravy než těch motorových...

dpnk2019.jpg

Zlín - I letos se uskuteční celorepubliková motivační kampaň Do práce na kole, která má za cíl motivovat lidi k využití jiných způsobů dopravy než těch motorových. Každým rokem také stoupá počet lidí ze Zlína i okolí, kteří se této soutěže a kampaně účastní.

Přihlásit se do 9. ročníku květnové výzvy Do práce na kole lze už od 1. 3. Během celého března pak platí nejvýhodnější registrace. Pomalu tedy můžete dávat dohromady svůj tým nebo si dát schůzku se svým zaměstnavatelem, aby vlastním týmům zaplatil startovné. Účast zaměstnanců je pro firmy prospěšná. Utuží se vztahy na pracovišti, lidé si pohybem zlepší fyzický a psychický stav a v neposlední řadě jde také o zajímavou propagaci zapojených firem. Tradičně sestaví tým také pracovníci zlínského magistrátu. 

Výzva Do práce na kole 2019 bude mapovat skutečné trasy cyklistů

Zlín a Otrokovice, města kde se lépe dýchá, kde je víc prostoru a kde se po ulicích prohánějí spokojení cyklisté a cyklistky, běžkyně a chodci. Lepší vztahy v práci, vyrovnanější psychika a lepší fyzička. Zní to jako utopie, ale každý květen jsme takovému obrázku blíž a blíž. Také díky výzvě Do práce na kole, do které se loni zapojilo 16 300 účastníků, z toho 742 ve městech Zlín a Otrokovice, které soutěží společně již šestý rok. Registrace do celorepublikového 9. ročníku začíná 1. března a přinese i řadu novinek.

Rozjíždíme největší mapování skutečných tras cyklistů. Spolupracujeme s analytiky a analytičkami, kteří umí porovnávat anonymizovaná data o trasách účastníků z propojených aplikací a srovnávat je s mapovými podklady měst. Z pilotního projektu v Brně vyplynulo, že cyklisté leckdy jezdí úplně jinudy, než jak jim úředníci naplánovali. Vytipovali jsme také několik míst, kde je velký pohyb cyklistů, více nehod, přestupků a také nedostatečná infrastruktura. O těchto místech pak budeme s městy dále jednat,“ vysvětluje za organizátory Honza Haruda ze spolku Auto*Mat.

Patříte taky mezi Homo cykliens?

Tématem 9. ročníku výzvy Do práce na kole je Homo cykliens. Tedy nový člověk, nový druh z doby šlapací. Nezáleží, jestli má místo kyje horské kolo, silničku nebo třeba skládačku. Jestli je mladý, nebo starý, kluk, nebo holka. Právě pro studenty a studentky od 13 let je určena výzva Do školy na kole. Ta motivuje k boji proti fenoménu „mamataxi“ a s ním spojeným emisím a nedostatkem pohybu.

Výzva Do práce i do školy na kole je určená úplně pro každého. Ať už pro vyzyvatele Jana Kavalíra, který loni zvítězil ve výkonnostní kategorii s 5 005 km za 22 pracovních dní, nebo pro kohokoliv, kdo se chce jen každý den protáhnout při svých 5 km tam a zpátky a dvou kafíčkách cestou,“ dodává Anna Kociánová ze spolku Auto*Mat.

Kdo vyhraje? Všichni!

Akce Do práce na kole je populární zejména proto, že není výzvou individuální, ale týmovou. Týmového ducha navíc posiluje i spousta doprovodných akcí. Členové týmů (nejčastěji ze společného pracoviště, školy...) pak soutěží v kategoriích Pravidelnost a Výkonnost na kole, pěšky či poklusem. Každý účastník si své cesty může zapisovat ručně do systému Do práce na kole nebo nahrávat přes mobilní aplikace Urban Cyclers, Na kole Prahou, SuperLife nebo Strava.

Cílem však není jen vyhrát květnové klání, ale vytrvat i do dalších měsíců a také motivovat firmy a instituce, aby své zaměstnance v udržitelných formách dopravy podporovali. A i to se podle čísel daří.

Do práce na kole  po celé republice

Počet pořadatelských měst se rozrostl z loňských 31 na 44. Nově se zapojily například Strakonice, Chrudim nebo města z Polabí. Všechna účastnická města najdete nawww.dopracenakole.cz.

Jízda na kole je prospěšná jak pro jednotlivce, tak pro společnost jako celek. V dnešní době rozvoje elektrokol je cyklistika dostupná stále širšímu okruhu lidí „ 

Svůj tým, nebo i samostatně se registrujte ideálně ještě v březnu na www.dopracenakole.cz . Samotná výzva se koná během května. V květnu jsou pro soutěžící připraveny různé akce na triko. Vyhlašování letošní motivační soutěže bude 6. června na náměstí 3. května v Otrokovicích.  Pro vítězné týmy i jednotlivce je připraveno spousta výher od města Zlín, Otrokovic a dalších lokálních partnerů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru