Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná Zlínské filmové léto

30. 6. 2022

Aktuality

141

Zlín – Už tento pátek 1. července 2022 startuje Zlínské filmové léto.

Šestý ročník série promítání pod širým nebem přinese filmy Zátopek, Po čem muži touží 2, Mimořádná událost, Klan Gucci, Myši patří do nebe, Vyšehrad: Fylm a další zajímavé tituly. Promítat se bude v průběhu prázdnin na několika místech ve městě.

V pátek 1. července se promítání uskuteční v sadu Svobody u zámku a bude patřit čtyřnásobnému olympijskému vítězi Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně, tedy českému filmu Zátopek. V sobotu 2. července zůstane letní kino na stejném místě a pozve diváky na českou komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Plátno ožije příběhem čtyř kamarádů ve středním věku, kteří se rozhodnou vyřešit svou životní krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Obojí promítání začne ve 21.30 hodin.

Další týden se bude promítat od 6. do 9. července. Plátno se tradičně přesune do parku Komenského. Na programu je česká komedie Po čem muži touží 2, Deníček moderního fotra, Mimořádná událost a americký film Klan Gucci. Poslední z nich je inspirován skutečným příběhem impéria italského módního domu. V hlavní roli se představí Lady Gaga, Adam Driver, Jeremy Irons, Salma Hayek, Al Pacino. Začátky promítání jsou stejné od 21.30 hodin.

O víkendu 15. a 16. července se letní kino přemístí na fotbalové hřiště v Přílukách a poslední červencové promítání 22. a 23. července budou mít blízko obyvatelé Jižních Svahů, promítá se na sídlišti v Centrálním parku. Zlínské filmové léto se pak na rok s diváky rozloučí na fotbalovém hřišti v Malenovicích a to 12. a 13. srpna.

Vstup na promítání je zdarma. Organizátoři doporučují vzít s sebou deky či rozkládací židle. Občerstvení bude zajištěno.

Kompletní program je zveřejněn na http://www.ic-zlin.cz/zlinske-filmove-leto.

 

 

Foto: Josef Řezníček

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru