Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začíná zlínský vánoční jarmark

11. 12. 2020

Aktuality

26

Zlín - V omezené míře, bez občerstvení či alkoholu, startuje v sobotu 12. 12. 2020 zlínský vánoční jarmark.

Zlín - V omezené míře, bez občerstvení či alkoholu, startuje zlínský v sobotu 12. 12. 2020 vánoční jarmark.

V rámci doprovodného programu kromě reprodukované hudby zpříjemní atmosféru vánočního jarmarku na zlínském náměstí Míru během tří podvečerů žesťový sextet zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Na stříbrnou a zlatou adventní neděli a v úterý 22. prosince vždy v časech 16:00, 16:45 a 17:30 zlínští filharmonici vystoupí s krátkou „hudební zdravicí“ z balkonu radnice.

Směs adventních a vánočních melodií upravených pro dechové nástroje navodí adventnímu náměstí atmosféru vánoc a budou zároveň pozvánkou na online adventní koncerty Filharmonie Bohuslava Martinů, které pro své příznivce v těchto dnech připravuje. Ty se budou vysílat 14. a 22. prosince, vždy od 19 hodin.

Dále je v plánu na úterý 22. prosince předávání betlémského světla s anděly na chůdách. Pro děti se plánuje na náměstí umístit Zlínský vánoční express s tím, že bude zajištěna jeho pravidelná desinfekce.

„Celkový počet stánků by se měl pohybovat okolo 30 kusů s tím, že musí být dodrženy dané rozestupy mezi stánky dle vládních nařízení. S využitím ostatního mobiliáře jakým jsou např. barové pulty, stodoly, ohňové koše atd. se bohužel nepočítá“, doplnila Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu.

Provozní doba jarmarku, prodej vánočního sortimentu a balených potravinářských výrobků je denně od 9.00 do 18.00 hodin.

„Jsem rád, že nám současná opatření dovolují uspořádat vánoční jarmark alespoň v podobě prodeje řemeslných výrobků a balených potravin, které nejsou určeny ke konzumaci na místě. Možnost uspořádání jarmarku beru i jako určitou odměnu za zodpovědný přístup našich občanů při dodržování preventivních hygienických opatření a věřím, že i takto zkrácený jarmark přinese lidem radost a užitek,“ uvedl primátor města Jiří Korec.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru