Česky

Česky

English

menu
zavřít

Začínají mobilní svozy objemného či nebezpečného odpadu

29. 4. 2020

Aktuality

69

Zlín - V sobotu 2. května opět začínají mobilní svozy, kdy automobily Technických služeb Zlín objíždějí stanovené trasy a přijímají od domácností objemný či nebezpečný odpad.

nosic-kontejneru.jpg

Zlín - V sobotu 2. května opět začínají mobilní svozy, kdy automobily Technických služeb Zlín objíždějí stanovené trasy a přijímají od domácností objemný či nebezpečný odpad. Nadcházející víkend jsou v plánu dvě trasy. Svozové vozy se budou po městě pohybovat od 8.00 do 15.00 hodin. Na řadě míst budou navíc tento den přistaveny kontejnery na biologicky rozložitelný odpad.

První trasa, při níž je vybírán i nebezpečný odpad, je vedena přes lokality Lesní čtvrť, Lazy a po třídě T. Bati. Druhá, výhradně pro objemný odpad, protíná Podhoří, Letnou, centrum města, Mokrou, Mladcovou a Prštné. Přehled stanovišť, včetně časů, naleznete v dokumentech pod článkem. Pro další informace je možné využít i odpadový kalendář umístěný ZDE.

Kontejnery na biologicky rozložitelný odpad budou v sobotu 2. května umístěny od 8.00 do 12.00 hodin v lokalitách: Maják – parkoviště v ulici K Majáku, Lhotka – náves, Salaš – parkoviště vedle č. p. 42, Klečůvka – u hřiště. Kontejnery jsou určeny na větve, listí, trávu a podobný odpad. Do kontejnerů nesmí být odpad ukládán v pytlech, musí být volně vysypán. Biologicky rozložitelný odpad je následně využit na kompostárně v areálu skládky Suchý důl. „Důrazně upozorňujeme, že po naplnění kontejnerů nelze odkládat odpad vedle. Nerespektování pravidel může vést až ke zrušení stanoviště,“ vysvětluje ředitel společnosti Jakub Černoch.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru