Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zájem zdravotníků o projekt nové Krajské nemocnice Zlín se zvyšuje

6. 6. 2019

Aktuality

34

Zlín - Tři plné sály - značný zájem vyvolala mezi zaměstnanci Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně setkání na téma chystané výstavby nové nemocnice v Malenovicích...

1.jpg

Zlín - Tři plné sály - značný zájem vyvolala mezi zaměstnanci Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně setkání na téma chystané výstavby nové nemocnice v Malenovicích. S šéfem přípravného výboru Martinem Šamajem, který jim projekt představil, řešili zdravotníci i řadu praktických témat týkajících se jejich specializací.

„Zájem zaměstnanců krajské nemocnice o projekt mě mile překvapil. Atmosféra na setkáních měla vzrůstající tendenci, bylo poznat, že pro mnoho z nich je nová nemocnice velkým tématem, nad kterým se zamýšlí,“ konstatoval Martin Šamaj, který nyní zvažuje, že zaměstnancům zlínské nemocnice nabídne ještě další termíny pro prezentaci projektu výstavby nové nemocnice. 

Na rozdíl od předchozích besed s veřejností byla setkání v prostorách zlínské nemocnice více odborná. Řada dotazů se týkala budoucího fungování konkrétních oddělení, jejich návaznosti na další pracoviště nebo plánovaného objemu realizovaných lékařských úkonů.

Novou nemocnici chce postavit Zlínský kraj. Pokud projekt schválí v pondělí 17. června jeho zastupitelé, měla by přijmout první pacienty v roce 2025. Náklady dosáhnou výše cca 8 miliard korun. Počítá se s kapacitou 919 lůžek, s více než 30 lékařskými odbornostmi, pro dopravu nemocných v kritickém stavu bude postaven heliport. Ve srovnání se stávající nemocnicí bude nové zdravotnické zařízení podstatně dostupnější, umístěno má být v blízkosti dálnice. Problémem už nebude ani parkování, projekt počítá s výstavbou parkovacích domů s celkovou kapacitou více než 2000 míst.

Setkání se zaměstnanci stávající krajské nemocnice umožnilo reagovat i na řadu fám, které se v souvislosti se stavbou v Malenovicích objevují. „Ujistil jsem například účastníky, že Zlínský kraj výstavbu nové nemocnice rozhodně ufinancuje. Potvrdily to naše výpočty i několik nezávislých posudků, které máme k dispozici,“ uvedl Martin Šamaj. Položeny byly i dotazy, zda zůstává možností i postavení nové nemocnice v současném areálu. Účastníci setkání se tak dozvěděli, že rozpracování této varianty brání stanovisko památkářů, plánovanou budovu by navíc prakticky nebylo možné umístit do úzkého území sevřeného svahem a řekou Dřevnicí.

Více informací k nové nemocnici lze nalézt na odkazu www.vasenemocnicezlin.cz, nebo na facebookovém profilu https://www.facebook.com/krajskanemocnicezlin/

Zdroj: TZ KNTB

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru