Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zámecká ulice ve Štípě bude uzavřena. Chystá se výlukový provoz MHD

1. 3. 2018

Aktuality

16

Zlín - V souvislosti s chystanou rekonstrukcí a úplnou uzavírkou Zámecké ulice ve Zlíně-Štípě připravila Dopravní společnost Zlín – Otrokovice výlukové trasy...

Ilustrační foto

Zlín - V souvislosti s chystanou rekonstrukcí a úplnou uzavírkou Zámecké ulice ve Zlíně-Štípě připravila Dopravní společnost Zlín – Otrokovice výlukové trasy pro autobusové linky MHD č.34 a36. Výluka by měla trvat od 19. března do 15. října.

Chystaná úplná uzavírka Zámecké ulice ve Štípě přeruší v období od 19. března do 15. října pravidelnou trasu autobusové linky MHD č. 34 atrasu části spojů linky 36. „Zajistíme pro naše spoje po dobu uzavírky náhradní trasy, aby se opatření dotklo cestujících co nejméně,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Autobusy linky 34 se budou v čase výluky otáčet u zastávky Štípa-požární zbrojnice, a to průjezdem ulicemi Nová cesta, Za Dvorem, Zámecká. Dále budou spoje linky 34 vedeny zpět na zastávku Štípa-škola a odtud na zastávku Lešná-ZOO. (Obslouží také zastávku Kostelec-hřbitov.) Tato trasa je však z důvodu šířkových poměrů na komunikacích použitelná pouze pro sólo vozidla.

Spoje linky 34, které nebudou obsluhovat zastávku Štípa-požární zbrojnice, budou vedeny zkrácenou trasou – od zastávky Kostelec-U Řadovek pojedou ke kostelu, kde zastaví na zastávce příměstské dopravy, a dále na zastávku Lešná ZOO, kde se napojí na svou standardní trasu. Tyto spoje budou označeny 34x.

Spoje linky 36 (které jsou standardně vedeny ulicí Zámeckou) budou vedeny náhradní trasou s označením 36x. To znamená, že všechny spoje na lince 36 pojedou kolem kostela přes zastávku Štípa-škola a vynechají zastávku Štípa-U Kapličky.

V době výluky tedy budou do oblasti Štípy vedeny autobusové linky s označením 34 (otáčení u požární zbrojnice), 34x (zkrácená trasa od kostela přímo k ZOO), 35 (Velíková; trasa se nemění) a 36x (Velíková; trasa kolem kostela).

V souvislosti s výlukou ve Štípě budou pro linky 34,35 a36 zpracovány zvláštní výlukové jízdní řády. Ty budou vyvěšeny na zastávkách a zveřejněny na webu DSZO a v celostátních elektronických informačních systémech. Budou rovněž vydány nové datové soubory pro jízdní řády v mobilních telefonech.

Akce Rekonstrukce ulice Zámecké, Zlín - Štípa znamená především vybudování jednotné kanalizace, což umožní napojení nemovitostí v této ulici na centrální ČOV v Malenovicích. Součástí akce jsou také nové chodníky a zastávky MHD a ve spolupráci s ŘSZK nový povrch vozovky včetně obnovy konstrukčních vrstev, to vše za 27 milionů korun vč. DPH s termínem dokončení 15. října. „Protože realizace akce znamená citelný zásah do dopravní obslužnosti ulice, proběhlo počátkem února setkání s občany, na kterém byli o všech aspektech informováni,“ doplnil Leopold Bednařík, vedoucí Odboru realizace investičních akcí magistrátu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru