Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zámek. Evropa s rekonstrukcí nepomůže, město hledá jiné zdroje

13. 11. 2017

Aktuality

15

Zlín – Evropská unie na rozsáhlou rekonstrukci zámku nepřispěje. Pro radnici tak padá dlouho preferovaná varianta, jak získat většinu financí na tento zásadní projekt.

Zámek ve Zlíně

Zlín – Evropská unie na rozsáhlou rekonstrukci zámku nepřispěje. Pro radnici tak padá dlouho preferovaná varianta, jak získat většinu financí na tento zásadní projekt. Nadále však platí, že bude hledat externí zdroje.

„Letos mělo dojít k vypsání dotačního programu na památkové projekty přesahující částku sto milionů korun, což je případ zlínského zámku. Tento záměr ale nakonec nenašel podporu potřebného počtu europoslanců,“ mrzí primátora Miroslava Adámka.

Zámek patří mezi jednu z mála zlínských památek na takzvanou předbaťovskou éru. Město jako majitel do jeho údržby každoročně investuje částky v řádech statisíců korun. Aktuálně například došlo k opravám poškozené omítky na západní a východní fasádě. „Opravy byly zaměřeny především na vysprávku zimní zahrady, kde je vstup do kavárny, a na práce v podloubí, kde se nachází vstup do nádvoří zlínského zámku,“ prozradil Jiří Jelínek, vedoucí Odboru vnitřní správy zlínského magistrátu. Dodal, že náklady přesáhly částku půl milionu korun.

Přestože zámek na rozsáhlou rekonstrukci stále čeká, daří se z něj vytvářet oblíbené místo pro setkávání veřejnosti. Obecně prospěšná společnost Zlínský zámek v něm provozuje galerii Václava Chada a kavárnu. Nádvoří objektu letos ožilo letními filmovými projekcemi, zámek a jeho okolí je v průběhu roku dějištěm celé řady akcí, pořádaných například v souvislosti s filmovým festivalem, projektem Živý Zlín nebo v rámci společenských či dobročinných akcí. Aktuálně zde probíhá třeba výstava věrných replik českých korunovačních klenotů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru