Česky

Česky

English

menu
zavřít

Záměr na zásadní proměnu prostoru pod sportovní halou jde do další fáze. Blíží se vyhlášení architektonické soutěže

30. 6. 2020

Aktuality

17

Zlín - Přeměna strategického prostoru pod sportovní halou na Březnické ulici postupuje do další fáze. Po jarní „Výzvě v srdci Zlína“, v rámci které mohli lidé, firmy...

prostor-pod-halou.jpg

Zlín - Přeměna strategického prostoru pod sportovní halou na Březnické ulici postupuje do další fáze. Po jarní „Výzvě v srdci Zlína“, v rámci které mohli lidé, firmy či instituce podávat na návrhy na využití plochy a projektové záměry schválila nyní Rada města Zlína záměr na vyhlášení projektové urbanistické soutěže.

„Prostor pod sportovní halou chceme využít co nejlépe. Naším cílem je vybudovat v rámci tohoto území funkční novou čtvrť, která přispěje ke zvýšení kvality života obyvatel celého města i čtvrti Letná. V dané lokalitě bychom chtěli vytvořit nový veřejný prostor, navrhnout sportovní, kulturní, bytové i obchodní plochy, aby byl prostor atraktivní po celý den. Jsem přesvědčený, že tato lokalita výrazně zvýší atraktivitu centra města a zároveň vhodně doplní i připravovanou rekonstrukci Velkého kina, které je v blízkém sousedství,“ řekl Pavel Brada, náměstek pro oblast majetku a rozvojových ploch.

Z předcházejícího průzkumu mezi obyvateli města a firmami vzešly podněty k využití 2,5 ha plochy, která je ve stoprocentním vlastnictví města, jako například velký parkovací dům, malometrážní byty, aquapark, muzeum veteránů a další. Přesné znění zadání soutěže bude ještě upřesněno, nicméně již nyní je výčet hlavních záměrů pro zadání soutěže znám. Autoři návrhu by při tvorbě plánu tohoto prostoru měli počítat např. s muzeem dle požadavků investora, s možností cvičné sportovní haly, variantně doplňující víceúčelový objekt a s dalšími stavbami k doplnění funkčnosti lokality. Nezbytné je vyřešení parkovací kapacity nejen pro danou lokalitu, ale využitelné i pro okolí (sportovní stavby, UTB, Velké kino, obyvatelé Letné apod.).

„V minulosti jsme plochu pod halou odkoupili a zajistili tak rozvojové území pro město Zlín. Nyní nastal čas, zamyslet se nad jejím využitím a citlivě, a v kontextu s okolím, zahájit architektonickou soutěž,“ popsal další postup Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

Samotné vyhlášení soutěže by se mělo uskutečnit v září. S vyhodnocením se pak počítá v prosinci. V roce 2021 by mohl být veřejnosti představen vítězný návrh. Město Zlín jako zadavatel soutěže preferuje v dané lokalitě umístění více menších objektů, které by měly být vzájemně provázány. Nový urbanistický celek by tak měl vhodně doplnit současnou strukturu města funkčně i prostorově.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru