Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

16. 4. 2021

Aktuality

11

Zlín - Ve Zlíně se uskutečnil zápis do 1. tříd základních škol, které jsou zřizovány statutárním městem Zlínem a také do Církevní základní a mateřské školy. Celkem se zápisu on-line, případně osobně...

zs-kvitkova.jpg

Zlín - Ve Zlíně se uskutečnil zápis do 1. tříd základních škol, které jsou zřizovány statutárním městem Zlínem a také do Církevní základní a mateřské školy. Celkem přihlášku on line, případně osobně se svými zákonnými zástupci, k přijetí k základnímu vzdělávání podalo 766 dětí. V loňském roce to bylo o jedno dítě více, v roce 2019 to bylo 783 dětí.
„Někteří rodiče podávali přihlášku na více škol. Obvykle to bylo na dvě až tři školy. Máme zde však i jeden případ, kdy byla podána přihláška na 7 škol,“ přiblížila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.

Dosažení šesti let je jednou z podmínek pro nástup na základní školu. Některé děti ale ještě nejsou v tomto věku dostatečně zralé, aby vzdělávání ve škole zvládaly, a je proto vhodné odložit jim nástup do školy a nechat je ještě jeden rok ve školce. Žádostí o odklad bylo podáno 181, v roce 2020 bylo takových žádostí 150. V roce 2019 to bylo168 žádostí o odklad. Podle věku dovršeného k 31. 8. 2021 se do 1. tříd hlásí čtyři děti ve věku 5 let, 605 dětí ve věku 6 let a 157 dětí ve věku 7 let. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru