Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zápisy do škol a školek. Termíny jsou známy

30. 1. 2018

Aktuality

52

Zlín – Zápis dětí do prvních tříd základních škol zřizovaných městem a Církevní základní školy a mateřské školy se letos uskuteční 6. dubna...

Ilustrační foto

Zlín – Zápis dětí do prvních tříd základních škol zřizovaných městem a Církevní základní školy a mateřské školy se letos uskuteční 6. dubna v čase od 13 do 18 hodin. Výjimkou bude pouze ZŠ na ulici Kvítková, kde zápis proběhne od 8 do 16 hodin.

„Bližší informace budou uvedeny na plakátech a letácích, které budou vyvěšeny v aktuálním termínu na jednotlivých školách,“ sdělil Milan Smola, vedoucí Odboru školství magistrátu.

Registrace dětí v elektronickém systému, jenž se v posledních letech při zápisech využívá, bude možný od 19. března do 5. dubna.

Známý je už i termín zápisu dětí k předškolnímu vzdělávání v mateřských školách zřizovaných městem. Uskuteční se 15. května od 8 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. Stejný termín se týká i Církevní základní školy a mateřské školy.

Provést registraci dětí v elektronickém systému bude možné od 16. dubna do 14. května.

V loňském roce nastoupilo do první tříd základních škol zřizovaných městem celkem 705 dětí. Do školek loni nastoupilo celkem 64 předškoláků. „Letos očekáváme u zápisu do základních škol kolem 700 dětí. Do školek asi 730 dětí a je pravděpodobné, že všechny v městských školkách umístíme. Kapacity jsou dostačující,“ upozornila náměstkyně primátora pro oblast školství Kateřina Francová na fakt, že se městu podařilo v minulých letech navýšit počet míst ve školkách na 2 467.

Ve školním roce 2001/2002 byla kapacita zlínských MŠ 76 tříd, nyní je již 90 tříd. Nejvíce dětí navštěvovalo zlínské mateřské školy ve školním roce 2014/2015 – 2384 dětí, nyní navštěvuje zlínské MŠ 2295 dětí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru