Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zastupitelé přidělili finanční prostředky na revitalizaci tržiště Pod Kaštany

14. 12. 2020

Aktuality

9

lín - Na více než 92 milionů korun je stanoven rozpočet na revitalizaci tržiště Pod Kaštany, který zahrnuje dvě etapy včetně úpravy ulice Soudní od prostoru bývalého soudu..

trziste-pod-kastany.jpg

Zlín - Na více než 92 milionů korun je stanoven rozpočet na revitalizaci tržiště Pod Kaštany, který zahrnuje dvě etapy včetně úpravy ulice Soudní od prostoru bývalého soudu po budovu McDonald. Přidělení této částky z rozpočtu města odsouhlasili na svém posledním zasedání zlínští zastupitelé. Právě přidělení financí je dle zákona o veřejných zakázkách nutnou podmínkou, aby mohla být vyhlášena soutěž na samotné stavební práce. Ty by chtěla radnice zahájit v květnu příštího roku. Majitelé stánků na tržišti napadli rozhodnutí krajského úřadu, který vydání stavebního povolení potvrdil. 

„Dostali jsme informaci, že majitelé stánků podali na rozhodnutí krajského úřadu žalobu. Jsem přesvědčený, že město Zlín postupovalo při získávání stavebního povolení v souladu se zákonem a oslovilo všechny účastníky řízení tak, jak jim zákon předepisuje. S majiteli stánků jsme celou dobu jednali a celý projekt revitalizace byl opakovaně s nimi probírán a konzultován a jejich připomínky zapracovány. Jejich kroky, kterými chtějí zpochybnit stavební povolení města na revitalizaci tržiště, nechápu. Od začátku dobře znali všechny záměry města. I přes tuto správní žalobu na krajský úřad pokračujeme v přípravách tak, abychom mohli na jaře zahájit přestavbu, jak jsme slíbili. Věřím, že zvítězí zdravý rozum a majitelé stánků žalobu stáhnou a přistoupí k podpisu připravené dohody o podobě jejich stánků. Rekonstruované tržiště bude přínosem pro celé město Zlín i pro samotné majitele stánků, sdělil Pavel Brada, náměstek primátora pro rozvojové plochy.

Na novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, což umožní prodávat i zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu nového tržiště budou i toalety, které na tržišti doposud chyběly.

„V souladu s dnešními trendy nebude dešťová voda končit v kanalizaci, ale bude se vsakovat do zeleně. Zároveň chceme na tržišti upřednostnit prvovýrobce a pěstitele a eliminovat tak přeprodej ze supermarketů,“ poznamenal Jiří Korec, primátor města.

Návrh počítá s více než stovkou prodejních míst na více než 900 metrech čtverečních prodejní plochy. Po rekonstrukci dojde i k vizuálnímu propojení tržiště s přilehlým parkem. Souběžně s revitalizací tržiště Pod Kaštany bude uvedena do provozu i vrtaná studna v přilehlém sadu Svobody. Zhotovením studny včetně vodovodu chce město coby stavitel zajistit zázemí užitkové vody pro potřeby tržiště, které tady doposud chybělo. Zdroj užitkové vody ale plánuje využívat i pro další účely.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru