Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zastupitelé schválili rozdělení financí pro místní části

9. 2. 2024

Aktuality

243

Zlín – Zastupitelé schválili rozdělení finančních prostředků pro místní části ve výši 25 milionů korun. 

Peníze určené na financování výdajů dle doporučení komisí místních částí rozdělila radnice dle pravidla, které vychází z počtu trvale hlášených obyvatel v místních částech k prvnímu dni v roce. Tento princip rozdělení je stále stejný už od roku 2009. Naposledy princip přidělování a využití finančních prostředků určených pro místní části statutárního města Zlína schválili zastupitelé pro období 2023 až 2026.

Kromě každoročně přidělovaných financí ve výši 25 milionů korun vyčlenila radnice z  městského rozpočtu navíc dalších 15 milionů korun. Z této sumy v roce 2024 rozdělila 5 milionů korun rovným dílem mezi patnáct příměstských částí. Každá z nich si tak letos přilepší zaokrouhleně o 333 tisíc korun. Zbylých 10 milionů korun přidělí město místním částem na projekty připravené k realizaci.

„Navýšení financí na rozvoj místních částí ve výši deseti milionů korun pomůže některým místním částem s dofinancováním investičních projektů, které by se bez finanční podpory nemohly v nejbližší době posunout k realizaci. Pomoc se týká projektů, které komise místních částí určily jako své priority. O přidělení financí bude rozhodovat Rada města Zlína,“ upřesnila náměstkyně primátora města Zlína Jana Bazelová.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru