Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zastupitelé schválili záměr na přijetí úvěru k realizaci strategických staveb

22. 10. 2020

Aktuality

11

Zlín - Rekonstrukce Velkého kina či tržiště nebo také výstavba obchvatu Zálešné a Prštenské příčky. To jsou jen některé z velkých strategických a finančně náročných staveb, které chce město Zlín...

vk.jpg

Zlín - Rekonstrukce Velkého kina či tržiště nebo také výstavba obchvatu Zálešné a Prštenské příčky. To jsou jen některé z velkých strategických a finančně náročných staveb, které chce město Zlín v nejbližších letech realizovat a kvůli kterým tak radní a následně i zastupitelé na posledním zasedání zastupitelstva schválili, zatím jen záměr, na čerpání bankovního úvěru v maximální výši půl miliardy korun.

„I přes pokles příjmů a nepříznivou situaci ve výběru daní jsme přesvědčeni, že tyto zásadní projekty je nutné realizovat a že je město v takové ekonomické kondici, že si podobnou výši úvěru můžeme dovolit. Dlouhodobý úvěr by byl na dobu dvaceti let s možností předčasného splacení,“ uvedl Bedřich Landsfeld, náměstek primátora zodpovědný za ekonomiku města, který je také pověřen vyjednáváním s bankovními subjekty. Úvěr by mohl být čerpán v letech 2021 – 2024.

Z úvěru by mohly být spolufinancovány i další, neméně důležité, dopravní stavby na území města jako například přestavba křižovatek Vodní x Bartošova či rekonstrukce tržiště. K zahájení těchto staveb by mělo dojít už v příštím roce.

„Zmíněné stavby a rekonstrukce se budou muset udělat, ať už bude koalice na radnici v jakémkoli složení. Řadu projektů zahájíme v tomto volebním období, zbytek peněz se může vyčerpat i později,“ doplnil primátor města Jiří Korec.

Město Zlín hospodaří s ročním rozpočtem ve výši cca 1,6 miliardy korun, nicméně letos je očekáván pokles příjmů. V současné době eviduje město, v rámci svých tří úvěrů, závazky vůči bankám ve výši 280 milionů. Pravidelné roční splátky činí 64,8 milionů korun. Město Zlín si také nechalo zpracovat střednědobý výhled rozpočtu města s finanční analýzou a ratingem. Hodnocení provedl nezávislý ekonom se specializací na veřejnou správu. Ze závěru finanční analýzy vyplývá, že finanční zdraví města Zlína je hodnoceno nejvyšší možnou známkou A+A+.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru