Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zdroje 2018: probíhá velké cvičení krizového štábu

6. 11. 2018

Aktuality

6

Zlín – Dlouhotrvající deště způsobily vylití řeky Dřevnice z břehů a zatopení některých objektů a komunikací v místních částech města Zlína – Prštném a Loukách. Byl vyhlášen...

20181106-082326.jpg

Zlín – Dlouhotrvající deště způsobily vylití řeky Dřevnice z břehů a zatopení některých objektů a komunikací v místních částech města Zlína – Prštném a Loukách. Byl vyhlášen nouzový stav a primátor Jiří Korec svolal Krizový štáb ORP Zlín. Ten následně rozhodl o evakuaci osob z postižených oblastí.

Takové je znění cvičení Krizového štábu obce s rozšířenou působností Zlín, které začalo dnes ráno. Jeho členové plní úkoly v prostorách Městské policie. „Pokud nastane krizová situace, musíme plnit celou řadu důležitých úkolů. Je dobré být na tyto situace připraveni a proto absolvujeme toto cvičení. Přikládáme mu velkou vážnost,“ sdělil Jiří Korec primátor města Zlína.

Dnešní cvičení je celostátní a dostalo název Zdroje 2018. V jeho rámci dojde i k nacvičení spolupráce Krizového štábu s okolními obcemi a vyžadování věcných zdrojů prostřednictvím systému KRIZKOM. Dle zadání postihly silné deště i Březnici, Bohuslavice a Šarovy, kde také má cvičně dojít k evakuaci osob. „Cvičení je komplexní. Vyzkoušíme si všechny činnosti, které mohou za těchto situaci nastat. Od evakuace osob do bezpečí přes spolupráci s Hasičským záchranným sborem, Policií ČR a Městskou policií po komunikaci s veřejností a nadřízenými orgány,“ prohlásil Václav Kostelník, tajemník Krizového štábu ORP Zlín.

Cvičení proběhne pouze imaginárně, bez reálných kroků mimo prostor Krizového štábu ORP Zlína krizového štábu obcí ORP Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru