Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zemřel legendární cestovatel Miroslav Zikmund. Bylo mu 102 let

2. 12. 2021

Aktuality

8

Zlín - Ve věku 102 let zemřel cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund. Byl známý především díky cestám po světě, které podnikl se spolužákem Jiřím Hanzelkou...

m--z-.jpg

Zlín - Ve věku 102 let zemřel cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund. Byl známý především díky cestám po světě, které podnikl se spolužákem Jiřím Hanzelkou. Společně jako první autem pokořili Núbijskou poušť, projeli přes stovku zemí a přivezli desítky tisíc metrů filmových materiálů.

Město Zlín připravilo v budově radnice pietní místo s kondolenční knihou.

„Bylo mi velkou ctí osobně poznat cestovatele s obrovským srdcem, pana Miroslava Zikmunda, který nás dnes ve věku 102 let bohužel opustil. Jeho odkaz zůstane s námi navždy. I ve svém vysokém věku se zajímal o aktuální dění. Jeho přítomnost vždy všechny nabila pozitivní energií, o to více mě zamrzela zpráva o jeho odchodu,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Miroslav Zikmund se narodil 14. února 1919 v Plzni. Se svým přítelem Jiřím Hanzelkou se stali cestovatelskými legendami. Hanzelka zemřel v roce 2003, bylo mu 82 let. 

Ve světě proslavili bývalé Československo a vozy Tatra. O svých cestách napsali řadu knih a natočili dokumentární filmy včetně celovečerních. Miroslav Zikmund byl také držitelem Ceny města Zlína za rok 1993.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru