Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zemřela bývalá primátorka Zlína Irena Ondrová

6. 6. 2021

Aktuality

62

Zlín - Ve věku nedožitých 72 let zemřela bývalá primátorka statutárního města Zlína a někdejší senátorka Irena Ondrová.

Bývalá primátorka Zlína Irena Ondrová

Zlín - Na budově zlínské radnice vlaje černý smuteční prapor. Ve věku nedožitých 72 let zemřela v sobotu bývalá primátorka města a senátorka za obvod Zlín Irena Ondrová.

„Úmrtí paní Ireny Ondrové bylo pro mě nemilou a smutnou zprávou. Paní senátorka a primátorka udělala pro město Zlín kus velmi dobré práce a naše město posunula o velký krok vpřed," sdělil primátor Jiří Korec. Obyvatelé města či bývalí spolupracovníci budou moci napsat vzkazy do kondolenční knihy, která bude umístěna v rámci pietního místa ve vestibulu radnice od pondělního odpoledne.

Irena Ondrová se narodila v roce 1949 v Chomutově. Pracovala jako učitelka a ředitelka v mateřských školkách ve Zlíně, v roce 2003 vystudovala teorii kultury na Univerzitě Karlově v Praze.

Od roku 1992 byla členkou ODS, v jejichž barvách se o dva roky později stala zastupitelkou města. Šest let působila v pozici náměstkyně primátora. Mezi lety 1996 až 2002 působila v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a zastupovala zlínský region coby senátorka. Primátorkou města byla od roku 2006, kdy vystřídala Tomáše Úlehlu. Za její éry vzniklo Kongresové centrum, koupaliště Panorama či došlo k rekonstrukci Malé scény. Z postu primátorky odešla po volbách v roce 2010.

K poslednímu rozloučení s paní Irenou Ondrovou dojde v pátek 11. června ve 13:45 hodin ve smuteční síni zlínského krematoria.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru