Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zima udeřila, Technické služby Zlín jsou v pohotovosti

5. 12. 2023

Aktuality

149

Zlín - S nástupem zimy je prioritou, aby silnice a chodníky zůstaly posypané, bez sněhu a ledu. Právě to je dnes úkolem Technických služeb Zlín, které se nyní řídí Operačním plánem zimní údržby. Ten vymezuje rozsah zimní údržby silnic, místních komunikací, chodníků, cyklostezek a veřejných prostranství města Zlína. Zimní údržba komunikací začala 1. listopadu a potrvá až do konce března 2024.

Silnice, které jsou zařazeny do plánu zimní údržby, se dělí na I., II., III. a IV. pořadí. V rámci I. pořadí se Technické služby Zlín starají o zhruba 47 km silnic, ve II. o 16 km a ve III. pořadí o 204 km silnic. Necelých 50 m silnic pak spadá do IV. pořadí a uklízí se ručně. Mimo to se musí Technické služby Zlín postarat o bezmála 176 km chodníků a cyklostezek, 184 přechodů a 288 zastávek MHD.

Silnice, které jsou první v pořadí, je třeba obsloužit do 4 hodin, druhé v pořadí do 12 hodin, třetí a čtvrté v pořadí pak nejpozději do 48 hodin. Pracovníci Technických služeb Zlín se vždy snaží o okamžité řešení situace bez zbytečných průtahů. Vrstva napadlého sněhu však musí dosáhnout minimální výše pět centimetrů. U chodníků platí pro odstraňování závad ve schůdnosti následující lhůty: I. pořadí do 12 hodin, II. pořadí do 36 hodin, III. a IV. pořadí do 72 hodin.

Zimní údržba se zajišťuje 24 hodin denně.

Občané města mohou rovněž využít stálou zimní pohotovost, pro kterou slouží telefonní číslo 770 199 909 a e-mailová adresa zima@tszlin.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru