Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zimní sezona začala, Technické služby Zlín jsou v pohotovosti

25. 11. 2021

Aktuality

8

Zlín - S tím, jak se zima pomaličku začíná hlásit o slovo, zůstávají v pozoru také Technické služby Zlín. Stroje jsou již dávno připraveny, stejně tak i pracovníci.

Zlín - S tím, jak se zima pomaličku začíná hlásit o slovo, zůstávají v pozoru také Technické služby Zlín. Stroje jsou již dávno připraveny, stejně tak i pracovníci.

Zimní období trvá v Technických službách Zlín od začátku listopadu do konce března, každoročně se přitom navyšuje počet míst i kilometrů komunikací, chodníků a cyklostezek, které vyžadují péči. Neméně důležitou součástí zimní údržby jsou také parkovací plochy, přechody a točny MHD – všechny tyto plochy vyžadují nejen dostatečný počet strojů a personálu, ale také posypových materiálů, zejména pak soli.

„Operační plán zimní údržby, který schvaluje Rada města Zlína, klade důraz zejména na bezpečnost provozu na městských komunikacích. Prioritou je tak udržení sjízdnosti tras MHD, příjezdové trasy složek integrovaného záchranného systému nebo třeba přístupy ke školám,“ zdůraznil radní Pavel Simkovič. A jak uvedl, rozsah zimní údržby a také lhůty pro úklid komunikací je plně digitalizován.

Oproti minulému roku se letos Technické služby Zlín starají o dalších 146 metrů místních komunikací a o dalších téměř 3,18 km chodníků a cyklostezek. Letos také byla významně navýšena plocha parkovišť, a to z původních 25 065 m2 na 26 893 m2 (rozdíl 1 828 m2). O všechny tyto úseky se starají sypače dvou velikostí, sněhové frézy a traktory, které budou využívány dle aktuální situace.

Úseky komunikací s maximální prioritou bývají udržovány do čtyř hodin, u zbylých míst dochází k úpravě dle časových a personálních možností (II. pořadí do 12 hodin, III. pořadí do 48 hodin).

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru