Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zimní údržba: 262 kilometrů silnic a 157 kilometrů chodníků

10. 11. 2017

Aktuality

22

Zlín – Technické služby Zlín budou během nadcházející zimy zajišťovat údržbu 262 kilometrů silnic a 157 kilometrů chodníků. Proti loňsku je to více o deset kilometrů chodníků a sedm kilometrů chodníků...

zimni-udrzba.jpg

Zlín – Technické služby Zlín budou během nadcházející zimy zajišťovat údržbu 262 kilometrů silnic a 157 kilometrů chodníků. Proti loňsku je to více o deset kilometrů chodníků a sedm kilometrů chodníků. Od sněhu a ledu budou také čistit 273 zastávek MHD, 69 přechodů pro chodce, 14 mostů a lávek. Starat se budou i městská parkoviště – v tomto případě půjde o plochu přesahující 25 tisíc metrů čtverečních. Ve skladech v areálu v Loukách už mají TS Zlín připraveno 1 620 tun posypové soli.

„Řadu úkonů budou muset naši pracovníci zajistit ručně. Především půjde o úklid přechodů pro chodce, zastávky a točny MHD, ty zabírají celkem plochu o velikosti asi 16 tisíc metrů čtverečních,“ upozornil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

Po městě bude postupně rozmístěno 725 kontejnerů s posypovým materiálem, které se budou průběžně doplňovat. V ulicích se objeví i 428 kusů jednorázových pytlů s posypovým materiálem.

Úklid silnic mají Technické služby rozdělený do tří stupňů podle důležitosti jednotlivých komunikací. U těch, které jsou zařazené do prvního stupně, proběhne zmírnění závad ve sjízdnosti do čtyř hodin od výjezdu mechanizace. U komunikací zařazených do druhého stupně do 12 hodin a u třetího stupně do 48 hodin. „Bez ohledu na stanovené maximální limity budou naši pracovníci zajišťovat sjízdnost komunikací vždy v nejkratším čase,“ ujistil Jakub Černoch. Dodal však, že komplikace, které přináší sníh či mráz, lze jen zmírnit, ne zcela odstranit.

Do tří stupňů podle důležitosti jsou rozděleny i chodníky ve městě. U těch nejvíce frekventovaných budou odstraněny závady ve schůdnosti do 12 hodin od skončení spadu sněhu. U chodníků druhého stupně do 36 hodin, z třetího stupně do 72 hodin.

Na zimní údržbu město vyčlenilo 15 a půl milionu korun.

Kontaktní údaje:

Stálá zimní pohotovost – tel.: 604 220 277, e-mail: zima@tszlin.cz

Interaktivní mapa zimní údržby: http://mapy.topos.cz/tszlin/

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru