Česky

Česky

English

menu
zavřít

Živnostenský úřad upozorňuje na placení služeb, které mohou být zaměněny za povinnou platbu státu

12. 11. 2019

Aktuality

91

Zlín - Živnostníci pozor! Odbor živnostenský upozorňuje na nevyžádanou placenou službu za registraci do veřejného rejstříku živností. Nejedná se však o povinnou zákonnou...

zivnost.jpg

Zlín - Živnostníci pozor! Odbor živnostenský upozorňuje na nevyžádanou placenou službu za registraci do veřejného rejstříku živností. Nejedná se však o povinnou zákonnou platbu. Ta činí 1000 korun při registraci na úřadě a je konečná.

„Množí se případy, když začínajícím podnikatelům přijde složenka na částku 2.690 za registraci do veřejného (blíže nespecifikovaného) rejstříku a někteří si to mohou vyhodnotit jako povinnou platbu. Sdělujeme, že se nejedná o další správní poplatek vůči živnostenskému úřadu,“ upozorňuje Naděžda Hasíková, vedoucí Odboru živnostenského zlínského magistrátu.

Při prvním ohlášení živnosti nebo žádosti o koncesi je zaplacen správní poplatek ve výši 1.000,- Kč, přičemž tato částka je za provedený úkon konečná. Pracovníci živnostenského úřadu provedou zápis do živnostenského rejstříku, a tím se podnikatel zobrazí ve veřejné části živnostenského rejstříku, ze které pak čerpají ti, kteří posílají další zpoplatněné nabídky. Zápis v živnostenském rejstříku si na webu zkontrolujete na oficiálních stránkách na adrese www.rzp.cz.

Nabídka firmy OFFICE POINT s.r.o., která vystupuje pod hlavičkou Živnostenská komora České republiky, na zápis do živnostenského portálu, je návrhem na uzavření smlouvy, jejímž předmětem je úplatná registrace do veřejného rejstříku, nikoli živnostenského rejstříku, a s tím spojené poskytování inzertních služeb.

„Pozor na lehce zaměnitelné výrazy živnostenský úřad x živnostenská komora, veřejná část živnostenského rejstříku x veřejný rejstřík,“ upozorňuje vedoucí odboru.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru