Česky

Česky

English

menu
zavřít

ŽIVOT JE DAR. Další ročník v sobotu 23. února

30. 1. 2019

Aktuality

15

Zlín - Jak již bývá dobrým zvykem, i letošní začátek roku ve Zlíně zpestří kulturně-sportovní charitativní projekt ŽIVOT JE DAR, který se uskuteční v sobotu 23. února.

Akce která baví a pomáhá. Foto: Život je dar

Zlín - Jak již bývá dobrým zvykem, i letošní začátek roku ve Zlíně zpestří kulturně-sportovní charitativní projekt ŽIVOT JE DAR, který se uskuteční v sobotu 23. února. Nadační fond Vita donum est tak už popáté podpoří onkologicky nemocné.

Zde je dobré připomenout, že za uplynulé 4 ročníky se už díky nadaci podařilo přispět nemocnici přes 1 250 000kč a benefiční dny podpořilo v součtu více než

6000 návštěvníků, jejichž zábavu zajistilo téměř 450 účinkujících bez nároku na svůj honorář.

Letos organizátoři přichází s novinkou. Kromě Komplexního Onkologického centra při KNTB Zlín bude taktéž ročník 2019 pomáhat konkrétním rodinám s dítětem trpícím touto závažnou chorobou. ,,Rakovina je zákeřná nemoc, která má v některých případech velmi rychlý nepředpokládaný nástup a finanční pomoc může průběh zvrátit i oddálit. Léčba a úkony sní spojené, ale bývají finanče náročné a proto jsme se rozhodli těmto rodinám pomoci finančním darem na nákup zdravotního vybavení pro tuto léčbu. Letos se náš fond rozhodl ponechat část vybraných prostředků na transparentním účtu, aby bylo peníze v případě potřeby možno okamžitě vyplatit,“ uvedl Ondřej Albrecht, mluvčí projektu.

Kromě této novinky poputují vybrané peníze opět na Komplexní Onkologické centrum při KNTB. Ta již z vybraných prostředků v minulosti nakoupila klimatizační jednotky pro ambulantní pokoje, moderní infuzní pumpy, pořídila lepší zdravotnické vybavení, nebo například v minulém roce jsme přispěli na polohovací lavici s přesností ozařování 1mm. Lidé, kteří se zde léčí, tak získali vyšší komfort a kvalitu léčby.

Program akce se i nadále řídí heslem - Pomáháme zábavou - a proto i letos benefiční den nabídne široký výběr kulturních a sportovních akcí, které se budou odehrávat na několika místech ve Zlíně. Od zábavního dopoledne pro děti, přes sportovní a taneční lekce až po večerní hudební zakončení v klubech. Vstupné na všechny akce bude opět jednotné, na transparentní účet bude převedená jeho celá výše. Kromě již zmíněného benefičního dne se můžete zapojit i několika dalšími způsoby.

Probíhat bude opět dobročinná aukce, kde letos bude mimo jiné, možné dražit například korunku České miss 2008 Elišky Bučkové, která bude tváří tohoto ročníku. Novinkou je dar formou dárcovské SMS. Dárci mají na výběr odesílat již nyní DMS v hodnotě 30, 60 nebo 90 Kč. Telefonní číslo, na které se DMS posílají je 87 777 ve tvaru DMSmezeraZJDmezera30 /60 /90 podle výše příspěvku.

Samozřejmostí je též možnost, poslat příspěvek na transparentní účet, jehož stav se dá online ověřit na webových stránkách nadace. Stejně jako dárcovské DMS tento účet je možný využít po celý rok.

Projekt ŽIVOT JE DAR podporuje město Zlín.

Veškeré další informace na www.zivotjedar.cz.

 

TZ organizátorů

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru