Česky

Česky

English

menu
zavřít

Život je dar. Třetí úspěch

3. 3. 2017

Aktuality

15

Zlín – Víc než 1 800 lidí podpořilo třetí ročník charitativního projektu Život je dar, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných pacientů. Akce se uskutečnila...

Život je dar

Zlín – Víc než 1 800 lidí podpořilo třetí ročník charitativního projektu Život je dar, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných pacientů. Akce se uskutečnila hned na 20 místech Zlína.

Organizátoři připravili kulturní a sportovní nabídku pro účastníky všech věkových kategorií. Šlo se tak třeba do divadla, na cvičení a masáže, programy probíhaly v 11 fittness centrech a na osmi hudebních scénách. Na vstupném se celkem vybralo téměř 215 tisíc korun. „Zájem lidí nás nesmírně potěšil,“ řekl za pořádající nadační fond Adam Bastl.

Projekt i v letošním roce podpořilo město Zlín. Když za mnou přišli organizátoři této úžasné dobročinné akce s žádostí o její podporu, neváhal jsem. Jsem rád, že se projekt stává stále populárnějším a peníze jdou na dobrou věc. Organizátorům děkuji, odvedli obrovské množství práce,“ vzkázal náměstek primátora Jiří Korec.

Součástí programu byla také charitativní online aukce, kterou podpořili slavné osobnosti napříč sportovním i uměleckým světem, například fotbalista Petr Čech, olympionička Klára Křížová, showman Dan Nekonečný, módní návrhářka Ivana Mentlová, zlínští fotbalisté FC Fastav Zlín i hokejisté PSG Zlín, zpěvačka Tina nebo mexický umělec Pani Agua. Dvojnásobný stříbrný olympionik Ondřej Synek dokonce do aukce daroval své personifikované olympijské hodinky, které dostal při příležitosti letní olympiády v Riu 2016. Tyto hodinky vlastní jen 105 českých reprezentantů. „Ondřeji moc děkujeme za krásné gesto. Byli jsme v úžasu a současně dojatí. Znamenalo to pro nás i potvrzení, že myšlenka nadačního fondu je správná a lidé ji podporují i se s ní ztotožňují,“ uvedl Adam Bastl.

Dražilo se celkem 20 osobních věcí známých osobností. Benefiční aukce přinesla nadačnímu fondu 86 tisíc korun.  „Je úžasné, kolik lidí se samovolně začalo zapojovat do benefičního dne. Třeba zlínští fotbalisté vybrali v kabině peníze pro fond, módní butiky připravili speciální kolekci oblečení a část tržeb věnovali do nadačního fondu,“ dodal Adam Bastl  . 

Letošní sbírka ještě několik týdnů poběží. A lidé, kteří sympatizují s myšlenkou a chtějí podpořit pacienty Komplexního onkologického centra ve Zlíně, mohou přispět libovolnou finanční částkou do kasičky v prostorách OC Zlaté Jablko před pokladnami Multikina Golden Apple Cinema, nebo zaslat finanční příspěvek na transparentní účet s číslem 107-9060230247/0100.

Veškeré příspěvky budou ve stoprocentní výši předány Komplexnímu onkologickému centru Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Použity budou na nákup nových infuzních systémů pro zajištění vyššího léčebného komfortu pacientů. Více na www.zivotjedar.cz.

 

S využitím TZ nadačního fondu Život je dar.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru