Česky

Česky

English

menu
zavřít

Živý Zlín probouzí ulice, náměstí i parky

20. 2. 2018

Aktuality

15

Zlín - Letos jde projekt Živý Zlín do svého pátého roku existence a rozhodně nehodlá usnout na vavřínech vydařené předchozí sezóny. Naopak, bude odvážnější, rozsáhlejší a osobitý.

Živý Zlín

Zlín - Letos jde projekt Živý Zlín do svého pátého roku existence a rozhodně nehodlá usnout na vavřínech vydařené předchozí sezóny. Naopak, bude odvážnější, rozsáhlejší a osobitý.

"V předchozím roce jsme uskutečnili kolem sedmdesáti akcí, které navštívily tisícovky lidí. Uvedli jsme do chodu pouliční umění v centru města a dodali jsme některým odvahu projevit své dovednosti na veřejnosti. Snažíme se ale také propojovat lidi a kolektivy působící v kulturní či sportovní sféře. Sdílení zkušeností je posouvá dál a výsledek pak poznají i jejich návštěvníci, příznivci, či posluchači," zhodnotili uplynulý ročník projektu pořadatelé. „Otevíráme další ročník zajímavého projektu a věříme, že se i ten letošní podaří. Opět chceme Zlíňanům a návštěvníkům  města nabízet zábavu a příjemný program pro volné chvíle. A to opět zdarma,“ konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták, který má projekt Živý Zlín na starosti.

Další lokality

Před pěti lety se rozjížděl projekt pod názvem Živé náměstí, následovalo Živé (nejen) náměstí a pak Živý Zlín. Akce se rozšířily do parků, na Gahurův prospekt či Hradisko. Letošní zásadní novinkou budou události v režii Živého Zlína na Jižních Svazích, v Malenovicích a dalších nových lokalitách. 

Živý Zlín taneční, hudební i pohádkový

V letošním programu projektu najdete několik nových akcí, například Pohádkový den, Procházky po Letné s paní Baťovou, tour na koloběžkách, koncerty nejen u zámku a v parku, ale také v trolejbuse, či na netradičních místech, zazní různorodé žánry, včetně komorní hudby. Pokud se vám líbil Lampionový průvod, vězte, že jeho letošní zakončení bude jiné - ohnivé a překvapivé. Sousedský festival pod názvem Sousedské besedování se výrazně rozroste, Festival pouličních muzikantů získá sekci určenou pro kapely a také nesoutěžní část.

Nové projekty

Do projektu se nově přidají akce Gallery tour, Poznej Zlín, Zlínský blešák, Živé Jižňáky, Živé Malenovice, Letní koloběžkový biatlon, Festival místních kapel a další. I letos plánujeme řadu workshopů a aktivit ve spolupráci s dalšími organizacemi - Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně, Muzihrátkama, ateliérem Zebra, Hudebním kutlochem, či Nadací Tomáše Bati.

Mezi projekty pořadatelů, které Živý Zlín výhradně nebo výrazně podpořil a které se opět uskuteční v rámci ŽZ jsou Velikonoce v parku, Dýňobraní, Magický park, Zlín Slow Restart Fashion, Kloboukový den, 17. listopad, Den architektury, Žijeme středověkem, Putování za tajemným zlínským hradem atd.

Projekt Živý Zlín nabízí veřejnosti možnost setkávat se při kulturních, sportovních a společenských akcích pořádaných na veřejných místech města zdarma. Obyvatelé Zlína mohou být součástí jednotlivých projektů aktivně, podílet se na realizaci, či být samotnými aktéry.

Garantem programu je opět Městské divadlo Zlín, financuje ho Město Zlín.

www.zivy-zlin.cz

fb zivyzlin

 

BŘEZEN 2018

Taneční pouliční happeningy TanceR Cup

21. a 22. 3., park Komenského, náměstí Míru

16 – 17:00

Velikonoce v parku

31. 3.

14 – 18:00

TanceR Cup

Taneční happeningy v ulicích v centru města. Nechte se roztančit! Happeningy jsou součástí jubilejního 10. ročníku taneční soutěže TanceR Cup, který se uskuteční 24. března 2018 ve sportovní hale Euronics ve Zlíně. Vystoupí více než 1200 tanečníků z České a Slovenské republiky (disco dance, show dance, orient, živé trampolínky nebo street dance). Akce začíná v 9.00 hodin. Pořadatelem je DDM Astra, která v letošním roce svou spolupráci s Živým Zlínem rozšiřuje.

Velikonoce v parku

První letošní velkou akcí Živého Zlína jsou Velikonoce v parku. Už potřetí ji připraví Inspirace Zlín. Rodinná akce se uskuteční v sobotu 31. března od 14 do 18 hodin v parku Komenského.

Pro děti budou připravena zastavení s jarní tématikou - sázení kytiček, poznávání stěhovavých ptáků, mláďátka, jarní květiny, společné zdobení parku a další zajímavé aktivity. Nebude chybět pletení pomlázky, výtvarné aktivity, zdobení vajíček a řemeslné dílničky, ve kterých si děti vyzkouší tradiční řemesla.

O kulturní program se postarají dětské folklorní soubory s jarním pásmem. Součástí akce bude minijarmark, na kterém bude možné zakoupit občerstvení a velikonoční výrobky. Maminky si vyrobí jarní věnečky s floristkou Marií Janišovou.

A jaké je vstupné na akci? Pouze vajíčko, které si děti zdobí technikou malování voskem. V případě špatného počasí se akce částečně přesune do Klubu 204.

 

TZ pořadatelů

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru