Česky

Česky

English

menu
zavřít

Živý Zlín se vrací s KULTUROU NA NETU. Prostřednictvím krátkých snímků představí velké kino, ZAM, galerie, či zlínské ševce

11. 11. 2020

Aktuality

15

Zlín - Projekt „KULTURA NA NETU“ Živého Zlína nabízí krátká videa o zajímavostech z oblasti kultury, architektury, či podnikání. Agentura počítá také s live streamy z klubů...

zznanetu.jpg

Zlín - Projekt „KULTURA NA NETU“ Živého Zlína nabízí krátká videa o zajímavostech z oblasti kultury, architektury, či podnikání. Agentura počítá také s live streamy z klubů. Cílem je upozornit na potřebnost malé klubové scény a kultury, která je v této době ohrožena existenčně.

První snímek věnovaný aktuálním site specific výstavám zlínských galerií Komnata a Garáž bude mít premiéru tento čtvrtek v 19 hodin na youtube kanálu a facebooku Živého Zlína a města Zlín.

Z dalších videí nás čeká v premiéře téma velkého kina, kterému jsme se věnovali od jeho  vzniku až po možnou budoucnost. Za pozornost stojí představení Zlínského architektonického manuálu, budovy radnice, kultovního nahrávacího studia, Galerie Kabinet T i návštěva ševců v areálu Svit,“ upřesnila vedoucí agentury Živý Zlín, Jana Kubáčová.

Druhá série videí nabídne celkem sedm premiér a prolnou ji reprízy dílů ze série první. Živý Zlín je odvysílá do konce roku vždy v 19:00 hodin.

Jakmile to umožní rozvolnění opatření, máme v plánu živě streamovat koncerty ze zlínských klubů jako je Gulliver velkokavárna, Blok 12, či kavárna a klub Jedním tahem," řekla Kubáčová. Z interpretů se představí kapela Dundee & FRIENDS, Eliška Lajdová, Štěpán Holík & Zdeněk Marušák.

Živý Zlín připravil projekt KULTURA NE NETU na podporu zlínské kultury už na jaře. Krátká videa divákům ukázala zázemí míst jako je Městské divadlo Zlín, zimní stadion, filmové ateliéry a další. Archiv videí je ke zhlédnutí na webu Živého Zlína www.zivy-zlin.cz.

Živý Zlín – kulturní agentura vznikla z iniciativy města Zlín za účelem podpory života ve městě. Ročně pořádá téměř 70 akcí ve veřejném prostoru a spolupracuje s řadou komunit, umělců i organizací. Do léta projekt organizačně působil pod Městským divadlem Zlín, od července funguje jako organizační složka města se sídlem na zlínském zámku.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru