Česky

Česky

English

menu
zavřít

Živý Zlín vás baví. Letošní akce navštěvuje rekordní počet návštěvníků

15. 8. 2018

Aktuality

62

Zlín - Sousedské besedování, Pohádkování, Po Letné s paní Baťovou, Živé nedělní koncerty před zámkem a mnohé další. Letošní program Živého Zlína už nabídl téměř padesát akcí...

Živý Zlín si lidé oblíbili

Zlín - Sousedské besedování, Pohádkování, Po Letné s paní Baťovou, Živé nedělní koncerty před zámkem a mnohé další. Letošní program Živého Zlína už nabídl téměř padesát akcí ve veřejném prostoru města. A jde vidět, že směr jakým se projekt ubírá je obyvatelům města bez rozdílu věku sympatický.

„Živý Zlín neděláme jenom pro lidi, ale děláme ho s nimi. Reakce na cokoliv co uděláte ve veřejném prostoru je okamžitá a velmi upřímná. Snažíme se očekávání naplňovat, mluvit o tom, co by se lidem líbilo přímo s nimi a občas i experimentovat a přinášet zcela nové věci - jako tomu bylo s komorními koncerty,“ prozradili recept na úspěšnost pořadatelé. „Když jsme se před pár roky rozhodli začít s projektem, který bude nabízet lidem zdarma zajímavé akce, ani jsme netušili, že bude tak oblíbený a tolik se rozroste. Chci moc poděkovat všem, kteří dnešní Živý Zlín pořádají, a také všem lidem, že na tyto akce chodí,“ vzkázal primátor Miroslav Adámek.

Některé akce vznikají přímo pod taktovkou týmu Živého Zlína, jiné akce jsou z tohoto projektu financovány a podpořeny poskytnutím vybavení na akci, propagaci a podobně. „Z čeho mám radost je to, že úspěšně tvoříme platformu pro setkávání lidí, komunit i pořadatelů, umělců a sportovců, že lidé zažívají věci společně, baví se, učí, vnímají umění ve veřejném prostoru,“ řekla Jana Kubáčová z Živého Zlína.  

Projekt Živý Zlín letos funguje už pátým rokem, dříve jste ho mohli znát pod názvem Živé náměstí a Živé (nejen) náměstí. Jedná se o projekt financovaný městem, program nyní garantuje a organizačně zaštiťuje Městské divadlo Zlín. Absolutní návštěvnický rekord letos drží akce pro rodiny s názvem Pohádkování, která do parku Komenského přilákala více než čtyři tisíce návštěvníků. Obdobný úspěch slavilo Sousedské besedování, které formou workshopů, dílen, gastrozážitků a dalších aktivit prezentuje komunity instituce i nadšence se vztahem k městu.

V září Živý Zlín připravil s dalšími partnery pro veřejnost oblíbený Lampionový průvod podél Dřevnice, nově zážitkovou akci Běž!Běž! v parku Komenského, další ročník Žijeme středověkem s Inspirací ZLín, Dny architektury se spolkem aArchitektura, či Kloboukový den.  

Více na www.zivy-zlin.cz, facebook zivyzlin.

 

Září s Živým Zlínem:

1. 9. Potkej Zlín - komentované procházky s architekty a kurátory ve veřejném prostoru města

7. 9. Akrobacie na žebříku, žonglér a klaun v parku Komenského. od 15.30

7. 9. Zámecký letňák - letní kino na nádvoří zámku: Film Bobule, 21.00

12. 9. Zlín Slow Fashion Restart, park Komenského 15.30

18. 9. Projeď si náměstí - motokáry, dopravní hřiště a koloběžky, od 10.00

18. 9. Běž!Běž! - rodinná akce v parku Komenského, od 15.00

21. 9. Lampionový průvod, od 19.00

22. 9. Žijeme středověkem, před zlínským zámkem, od 10.00

23. 9. Kloboukový den, před zlínským zámkem, 14.00

28. 9. - 3. 10., Dny architektury

30. 9. Zlínská padesátka, start pod halou Euronics, 12.00

 

Lampionový průvod

21. září, start na cyklostezce naproti nemocnice před mostem v 19 hodin, cíl - zlínský zámek

Další ročník lampioňáku půjde po cyklostezce od Baťovy Krajské nemocnice (vyrážíme v 19 hodin) podél Dřevnice přes Dlouhou a náměstí Míru ke zlínskému zámku, kde na vás čeká ohňová show a následná bludičková tvořivá stanoviště s DDM Astrou před zámkem a na nádvoří. Ti odvážnější mohou navštívit zlínský zámek i v tuto hodinu, kdy se zde objevují zlínská strašidla! Na zámku bude tvořivá lucerničková dílna pro méně zdatné chodce od 18 hodin. Přidat k průvodu se můžete kdykoliv po trase.

BĚŽ!BĚŽ! - zdolej ovál a setkej se s primátorem, sportovci, herci,..

Tvořivé a pohybové aktivity, motokáry, pohybovadla, hry, workshopy

 

Akce s názvem BĚŽ!BĚŽ! je zaměřená na pohyb všeho druhu, proběhne v rámci Evropského týdne mobility. Rodinná akce je plná sportovních a tvořivých dílen a zajímavých aktivit. Můžete vyzkoušet bosý chodníček, děti ocení pohybovadla všeho druhu, vyzkouší cirkusové dovednosti. Součástí akce je výzva: Dej ovál a potkej se s osobnostmi - budete moci se projít, či proběhnout v parku po boku sportovců, herců i muzikantů (Soutěžní část pro děti od 16 hodin, pro starší od 17 hodin - kdo zdolá deset kol, či pět kol nejrychleji, získá zajímavé ceny!).

Program nabízí zónu Retrohry s Inspirací Zlín, hudebně pohybový workshop pro nejmenší - Muzihrátky, legohrátky a hudební vystoupení s Yamahou, spousty aktivit a dětských účinkujících z DDM Astra a další.

V tento den si zároveň budete moci vyzkoušet na náměstí dopravní hřiště, letos také motokáry a zapůjčíme Vám díky Centru koloběžek koloběžku zdarma. V rámci Týdne mobility se můžete zúčastnit i Lampionového průvodu 21. 9.. Akce vznikla za podpory města Zlín ve spolupráci s projektem Živý Zlín. Podmínky soutěže - zábavný běh v oválu: V 15.30 závod v oválu běh 5 kol - děti 6-10 let/ 16.00 Děti 10 - 16 let V 16.30 happeningový závod pro dospělé ženy - 10 kol,  17.00 hod. happeningový závod muži – 10 kol Vyhlášení výsledků - 17.45 Registrace zájemců vždy 20 minut před začátkem na označeném stanovišti v parku

 

 

TZ Jana Kubáčová, Živý Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru