Česky

Česky

English

menu
zavřít

Živý Zlín zve na Sousedské besedování

9. 5. 2019

Aktuality

44

Zlín - Podtitul letošního třetího ročníku festivalu "Zlín na jednom místě" znamená setkání s řadou zajímavých místních nadšenců, umělců, komunit, kutilů, i organizací na jedné velké společné události v parku Komenského.

Živý Zlín nabízí spoustu akcí

Zlín - Podtitul letošního třetího ročníku festivalu "Zlín na jednom místě" znamená setkání s řadou zajímavých místních nadšenců, umělců, komunit, kutilů, i organizací na jedné velké společné události v parku Komenského. Živý Zlín připravil zábavu pro děti i dospělé, workshopy, dílny i dobroty. Na pódiu se vystřídají pouliční muzikanti i místní tanečníci.

11. 5., park Komenského Zlín, 14.00 - 18.00. Info na fb zivyzlin / www.zivy-zlin.cz.

Tvoříme, bavíme se a mlsáme!

Letos se můžete těšit na velké množství tvořivých dílen - výtvarné dílny pro malé s Ruce v akci i zlínskou DDM Astra, ale také malování na obličej, malování hennou, malování na plátěné tašky. Těšit se můžete na zlínské architekty ze spolku aArchitektura s jejich originálním tvůrčím stanovištěm a popkornovačem. S Katkou Z kvítí si můžete vytvořit živé květinové věnečky. Na akci bude také možnost ochutnat domácí dobroty - marmelády, sušenky, wrapy, letos se opět přidá zlínský Bezobaláč. na místě bude improvizovaná kavárna Skládanka, kde si budete moci s dětmi namíchat i vlastní drink. Těšte se i na bistro na kolech a další.

Kdo si hraje s námi?

Hrátky s Muzihrátky? Jistě, děvčata - hudebnice si opět připravila nové programy pro rodiče s dětmi. Inspirace Zlín obsadí altán s festiválkem Mini IQ Play. Připravujeme pro vás řadu workshopů. Můžete si vyzkoušet s Terezou Václavkovou fly jógu, půjčit si koloběžky, zažít i vzdělávací workshopy. Na místě budou například zlínští včelaři nebo malenovičtí skauti. Ti vyrábí věci ze starých palet a připravili si workshop na toto téma. Jsme zvědaví, zda Rádio Svit přijme výzvu Živého Zlína a zapojí se přímo na místě živým vysíláním!

Zajímá vás kam kultura ve Zlíně směřuje?

Povídání o kulturní koncepci a kultuře ve Zlíně se během Sousedského besedování otevře i široké veřejnosti, pozvání přijali hosté, mezi nimi například ředitel divadla Petr Michálek. 

Šití pro dobrou věc

Pokud jste si oblíbili zlínskou oděvní značku SUTU a jejich Zlín slow fashion restart, pak je opět potkáte i v parku Komenského. Tentokrát ale můžete společně s návrhářkami tvořit patchworkové deky, které následně poslouží pro rozveselení i zahřátí klientům zlínské Naděje.

Na místě se ale bude šít ve více dílnách. Například plátěné pytlíčky nabídne Oblaczech, tašky z použité banneroviny - a to i přímo akcí Živého Zlína - můžete tvořit s Retrace.

Bezpeněžní bazárek

Sousedský festival také otevírá téma třídění odpadu, péče o naše město, nevytváření odpadu, či dalšího využívání již vytvořených věcí atd. Proto kromě osvěty s Agátou Zajíčkovou z Odboru životního prostředí a zemědělství MMZ, máte na místě možnost pořídit si občerstvení do svých vlastních hrnečků, či nádob. Zlínská Smečka pořádá tentokrát v rámci Sousedského besedování Bezpeněžní bazárek, do kterého se můžete zapojit i vy! Přineste co vám doma přebývá a odneste si, co se vám zalíbí (oblečení, hračky, kuchyňské potřeby,.. na co si vzpomenete. Velkoobjemové věci ve formě fotky).

Buďte součástí Sousedského besedování! Pokud se ještě na poslední chvíli chcete zapojit, pak napište na Živý Zlín! Jste domácí umělec, máte sbírku motýlů a chcete se pochlubit, jste součástí komunity či organizace, která chce rozvíjet Zlín, výborně vaříte, angažujete se v oblasti eliminace odpadu, jste jedineční v nějakém oboru a máte co nabídnout, čím se pochlubit? Tak pojďte do toho! Vytvořte svou prezentaci, výstavu, dílnu, či workshop a buďte součástí Sousedského besedování - my vám samozřejmě pomůžeme! Pište na info@zivy-zlin.cz

 

Živý Zlín v máji

Koncerty, výprava do Hollywoodu i multikulturní Malenovice

7. 5. Čtení v parku s hercem Markem Příkazkým

Čtení v parku s Krajskou knihovnou Františka Bartoše. Tentokrát v rámci Literárního jara otevře knihu Hostinec U kamenného stolu herec Městského divadla Zlín Marek Příkazký. Hudební doprovod obstarají Helena a Julie Vajdákovy (zpěv a akordeon). Pro děti Živý Zlín připravil výtvarnou dílnu - malování na plátěné tašky. V případě deště akce proběhne v kavárně budovy 15. 

9. 5. Pouliční koncert

Představujeme další pouliční muzikanty

16.30 park Komenského

11. 5. SOUSEDSKÉ BESEDOVÁNÍ / festival

workshopy, dílny, hudba, dobroty

14.00 - 18.00 park Komenského

12. 5. Koloběžková tour

14.00 náměstí Míru

14. 5. Pouliční koncert

Představujeme další pouliční muzikanty

16.30 park Komenského

16. 5. Živé Malenovice

hudba, tanec, divadlo, výtvarná dílna - rodinná akce

15.00 náměstí Malenovice

17. 5. Pouliční koncert

Představujeme další pouliční muzikanty

16.30 park Komenského

19. 5. Potkej Zlín - Kudlov, moravský Hollywood

Městská část Kudlov se nachází2,5 kmod centra Zlína. Leží v kopcovité oblasti, která dříve byla jen malou osadou. V roce 1935 zde byly vybudovány Filmové ateliéry Baťa a díky tomu i malá obytná kolonie pro zaměstnance studia. Ulice jako Filmová, Hackenschmiedova, H. Týrlové a další připomínají tuto slavnou minulost. Procházka z cyklu Potkej Zlín se spolkem aArchitektura povede po areálu filmových ateliérů i po Kudlově a bude zakončena u kapličky sv. Václava od Františka Lydie Gahury. Sraz na parkovišti před ateliéry 14.00, dále na tvořivé dílny, pouliční kavárničku, jógu, koloběžky, workshopy hudební, vzdělávací, výtvarné,.. Hudební produkci i taneční čísla,.. Opět se můžete těšit na spolek aArchitektura s originální prezentací

Šicí stroje, bezpeněžní bazárek i otevřená debata o kultuře ve Zlíně

Buďte součástí květnového Sousedského besedování! Jste domácí umělec, máte sbírku motýlů a chcete se pochlubit, jste součástí komunity či organizace, která chce rozvíjet Zlín, výborně vaříte, angažujete se v oblasti eliminace odpadu, jste jedineční v nějakém oboru a máte co nabídnout, čím se pochlubit? Tak pojďte do toho! Vytvořte svou prezentaci, výstavu, dílnu, či workshop a buďte součástí Sousedského besedování - my vám samozřejmě pomůžeme! Festival místních komunit, umělců, domácích kuchařů i kutilů chce už potřetí nabídnout "Zlín na jednom místě", propojit jednotlivce, komunity a organizace. Pokud se chcete zapojit, budeme se na vás těšit! Pište na info@zivy-zlin.cz

Těšte se na šicí dílnu pro dobrou věc s děvčaty ze SUTU, bezpeněžní bazárek, vege wrapy a samozřejmě své nádherné výrobky slibuje Eva - Oblaczech,

Sousedské besedování se vyznačuje skvělou atmosférou, přidejte se!

Ruce v akci,

Fly jóga

aArchitektura se svým popkornovačem a workshopem

Retrace: Šití tašek - Lucia Šiřínová

Malování na tyšky

Mimi IQ Play festivalu O odpadech s Agátou Zajíčkovou z MMZ, OŽPaZ

Bezobaláč

Dílna s Astrou, malování na obličej, malování hennou

půjčovna koloběžek

Muzihtrátky

Tvoření květinových věnečků pro děti s Katkou Z kvítí

Kulatý stůl o koncepci kultury s ředitelem MDZ Petrem Michálkem

Zlínští včelaři

Speciální pouliční kavárnu, míchání drinků, workshopy, pouliční muzikanti.

 

 

TZ Živý Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru