Zlín - Smart Cities, neboli chytrá města. To je název konceptu, který se zabývá rozvojem měst s využitím chytrých přístupů. Zejména je spojován s využitím moderních technologií v běžném životě. Příkladem mohou být aplikace v chytrých telefonech, jejímž prostřednictvím mohou lidé snadno a rychle získat potřebné informace nebo nahlásit závady či jiné problémy. Například podobnou aplikaci In-city pro chytré telefony spustilo město Zlín v loňském roce. Rychlosti zavádění nových technologií do praxe si všímá i porota soutěže Chytrá radnice 2017. Město Zlín získalo v jedné z kategorií druhé místo.
„V kategorii Individuální doprava ocenila porota zlínské informační panely. V této kategorii zvítězilo město Třebíč s projektem chytrá mobilita, třetí se pak umístila Praha s projektem na vybudování nabíjecích stanic pro elektromobily,“ prozradil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínského magistrátu.
Město Zlín provozuje osm proměnných informačních panelů. Řidiči se z nich zatím dovídají aktuální dojezdové časy do jednotlivých částí města či do Otrokovic a mohou také porovnat délku jízdy různých alternativních tras. Je zde možné také zveřejnit nahodilé zprávy o omezení provozu, jako například v případě nedávné částečné uzavírky nadjezdu na ulici Gahurova, nebo o uzavření ulice Sokolské, kde došlo ke zřícení domu.
Plánuje se také rozšíření systému. Na tabulích by se tak mohly objevovat informace o aktuálních nehodách v okolí města či jiná výstražná hlášení. Uvažuje se také o instalaci dalších tabulí, které budou přinášet informace o obsazenosti parkovišť.