Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín chce spolu s dalšími evropskými městy lákat mezinárodní talenty

9. 4. 2019

Aktuality

7

Zlín - Zástupci měst a univerzit z holandského Groningenu, německého Magdeburgu, belgické Lovaně, maďarského Debrecínu, italské Parmy a polského Bílsko – Bělá, poznávali...

zástupci evropských měst a univerzit.jpg

Zlín - Zástupci měst a univerzit z holandského Groningenu, německého Magdeburgu, belgické Lovaně, maďarského Debrecínu, italské Parmy a polského Bílsko – Bělá, poznávali a objevovali v těchto dnech město Zlín a Univerzitu Tomáše Bati. Díky přizvání partnerského města Groningen obdržel Zlín možnost, zapojit se do mezinárodního projektu Welcoming International Talent neboli „přijímání mezinárodních talentů“. Zástupce těchto evropských měst a univerzit také přijali na zlínské radnici primátor Jiří Korec a jeho náměstkyně pro oblast školství Kateřina Francová.

„Jsme skutečně rádi, že se můžeme díky našemu partnerskému městu k tomuto projektu připojit. Pro město Zlín je to velká šance jak se v Evropě zviditelnit a přilákat zahraniční studenty, odborníky z různých oborů, ale třeba i investory,“ uvedl primátor Zlína Jiří Korec.

Partnerská města v rámci projektu sdílejí společné problémy a výzvy v oblasti služeb pro mezinárodní občany, bydlení, poskytování informací, integraci, ekonomickou účast a rostoucí používání angličtiny pro všechny uživatele města.

„Cílem projektu je co nejvíce usnadnit mezinárodním talentům zabydlení a případné usazení se a život v daném městě. Projekt je určen pro středně velká města, která disponují možnostmi vyššího a vysokoškolského studia na svém území,“vysvětlila smysl projektu Kamila Gamalová, koordinátorka pro město Zlín.Tato města společně připraví postup, který má za cíl přilákat mezinárodní talenty a který tyto talenty udrží v daném městě spokojené a co nejdéle ekonomicky aktivní. Vedoucím městem projektu je zlínské partnerské město Groningen.

Mezinárodní talentovaní lidé jsou v globalizované ekonomice velmi důležití. Středně velká města musí o tyto talenty soupeřit s hlavními evropskými městy. Města jako Zlín mohou zvýšit svou atraktivitu vytvořením prostředí, v němž se mezinárodní občané budou snadněji cítit jako doma. V tom vidím přínos projektu,“ doplnila náměstkyně primátora Kateřina Francová.

 

K tématu naleznete i videoreportáž: https://www.youtube.com/watch?v=QxQoWMuP0g0

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru