Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín chystá výstavu věnovanou bydlení

12. 12. 2018

Aktuality

14

Zlín – V příštím roce bude ve Zlíně k vidění unikátní výstava na téma zlínské bydlení ve 20. století. Navštívit ji bude možné v prostorách zámku. Vernisáž proběhne...

Ilustrační foto

Zlín – V příštím roce bude ve Zlíně k vidění unikátní výstava na téma zlínské bydlení ve 20. století. Navštívit ji bude možné v prostorách zámku. Vernisáž proběhne v dubnu.

Námět výstavy vznikl v rámci projektu Národního technického muzea v Praze a brněnské Masarykovy univerzity s názvem Průmyslové město a jeho proměny ve 20. století: Kultura, identita a řád urbánní průmyslové společnosti na příkladu „ideálního města“ Zlína. „Projekt nebyl dokončen, ale považujeme za vhodné jej dopracovat pro potřeby Zlína. Své návštěvníky si určitě najde. Koncipována bude navíc tak, že ji bude možné i zapůjčit i do muzeí a výstavních prostor v jiných městech,“ konstatoval náměstek primátora Miroslav Adámek, do jehož kompetencí patří kultura.

V předchozích letech uspořádal Státní okresní archiv Zlín ve spolupráci s Alternativou několik výstav s historickou tematikou, na nichž město úzce spolupracovalo. „Na tyto aktivity by měla naše výstava navazovat a jako první prověřit možnosti uskutečnit tento typ výstavy ve zlínském zámku,“ prohlásila Eva Husáková, vedoucí Odboru kultury magistrátu.

V roce 2022 oslaví město Zlín 700. výročí první písemné zmínky o městu. Výstava věnovaná bydlení je jedním z projektů, kterým si toto významné jubileum připomíná.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru