Česky

Česky

English

menu
zavřít

ZLÍN FILM FESTIVAL dnes přivítá skladatele Andreu Morriconeho

28. 5. 2018

Aktuality

18

Zlín – Ve světové premiéře bude v pondělí na festivalu uveden film 72 hodin v Bangkoku, který představí autor jeho hudby, italský skladatel a dirigent Maestro Andrea Morricone.

ZLÍN FILM FESTIVAL

Zlín – Ve světové premiéře bude v pondělí na festivalu uveden film 72 hodin v Bangkoku, který představí autor jeho hudby, italský skladatel a dirigent Maestro Andrea Morricone. Nadační fond FILMTALENT ZLÍN vybere projekty, které podpoří z finančního výtěžku aukce klapek. Vyhlášeni budou vítězové dětské výtvarné soutěže Radost tvořit. Letní kino promítne oskarový snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem.

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI ČTVRTÉHO DNE:

PRO MÉDIA:

Tisková konference s Andreou Morriconem, Kongresové centrum, v 15:30 hodin

- Italský skladatel a dirigent Andrea Morricone, režisér filmu Lubomír Haltmar a hlavní protagonista přijedou představit film 72 hodin v Bangkoku, ke kterému složil hudbu.

 

Maestro Andrea Morricone & 72 hodin v Bangkoku, Kongresové centrum, v 19:00 hodin

- Světová premiéra českého filmu režiséra Lubomíra Haltmara. Film pojednává o dvouletém českém chlapci Nicolasovi, který se ztratil svému otci na letišti v Bangkoku, a upozorňuje na tematiku ztracených dětí. Jeho stěžejním výrazovým prostředkem je hudba, kterou ztvárnil jeden z největších současných italských skladatelů a dirigentů Andrea Morricone, syn proslulého Ennia Morriconeho. Projekci bude předcházet koncertní vystoupení Andrey Morriconeho a mimo stěžejní skladby z filmu zazní i filmové melodie jeho otce či jejich společná kompozice, která vznikla k filmu Bio Ráj. 

 

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Matti a Sami: Lež má krátké nohy (Finsko/Německo, 2018, režie: Stefan Westerwelle), Golden Apple Cinema 3, ve 13:05 hodin - Matti sní o rodinné dovolené v otcově rodném Finsku. S cílem dosáhnout svého si vymyslí obrovitánskou lež. Letní snímek, jehož neobyčejnost stojí na jedné nádherné slovní hříčce. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=8974

Jehelníček (Velká Británie, 2017, režie: Deborah Haywood), Golden Apple Cinema 3, v 17:20 hodin -

Matka Lyn a dcera Iona se těší na nový život v novém městě. Předstírají, že všechno v jejich životech je skvělé, i když opak je pravdou. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9313

Má volba (USA, 2017, režie: Vincent Grashaw), Golden Apple Cinema 6, v 19:00 hodin - V krutém světě osmé třídy se Edwin spolu se svým jediným kamarádem Flakem zmítá ve stavu úzkosti a odcizení. Snímek na náměty uznávaného románu Jima Sheparda „Project X“. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9364

 

Sekce Filmy mého dětství:

Tři oříšky pro Popelku, Golden Apple Cinema 2, v 8:20 hodin

Cesta do pravěku, Golden Apple Cinema 3, 8:30 hodin

Páni kluci, Golden Apple Cinema 6, 11:10 hodin

Panna a netvor, Golden Apple Cinema 4, 15:20 hodin

Keby som mal pušku, Golden Apple Cinema 6, 16:30 hodin

Vlčie diery, Golden Apple Cinema 5, 20:20 hodin

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Tři billboardy kousek za Ebbingem, ve 21:30 hodin - Mildred Haynesové zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy… Více na: https://www.zlinfest.cz/program-detail?id=9626  

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Radost tvořit – Slavnostní vyhlášení vítězů mezinárodní výtvarné soutěže zrakově postižených dětí, Kongresové centrum, ve 13:00 hodin. Výstava prací probíhá do 1. června v U13 Univerzitním centru.

Tekutá mateřská láska /videoinstalace/ Ester Geislerová, Milan Mazúr, Vernisáž výstavy za účasti autorů, Galerie Kabinet T, v 17:00 hodin

- Projekt vycházející tematicky z knižní předlohy Mateřská láska od francouzské socioložky a teoretičky Elisabeth Badinter. Výstava trvá až do 29. července.

Filmové melodie pro každý den, OZC Zlaté jablko, v 18:30 hodin

Under the skin, Koncertní zóna ENAPO, v 19:30 hodin

- Jeden ze tří výherců hlasování o nejlepší kapelu, které se přihlásily do soutěže „Kapela 58. ZLÍN FILM FESTIVALU“.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, Náměstí Míru, v 15:00 a v 19:00 hodin

- Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně, v níž probíhají talk-show Vladimíra Kroce. V pondělí je jeho hostem v 15:00 hodin herec, režisér a scénárista Ondřej Pavelka. V 19:00 hodin přivítá delegace k filmu Prázdniny se Silvestrem, Mozart v Číně, Líza a šavlozubý tygr, režiséra Bernda Neuburgera.

Hvězdné jablko, OZC Zlaté jablko, ve 12:45 a v 16:00 hodin - Příležitost k setkání a rozhovoru s hvězdami festivalu.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, v 16:15 hodin

Červený koberec, Kongresové centrum, v 17:00 hodin - Moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Divadelní zóna Pegas Nonwovens v parku Komenského, program probíhá od 15:00 do 23:30 hodin

- Retro zóna – novinka letošního programu, RETRO kavárna v altánu, historický fotoateliér, filmové přednášky, …

- Biograf Přednáška Free Cinema na téma Film a literatura, v 19:30 hodin, němé filmy ze začátku 20. století s klavírním doprovodem, ve 20:30 hodin

- Večerní kabaret: Tančírek Městského divadla Zlín, Malá stage, ve 21:30 hodin

- Ryba ve čtyřech – představení obnoveného divadelního ochotnického spolku Čapek, Velká stage, v 19:00 hodin

Festivalová ulička – stánky jsou otevřeny od 10:00 do 22:00 hodin. Tančení v ulicích: od 18:00 do 21:00 se tančí orientální tance.

Festivalový zámek – Filmové workshopy s tématy Free cinema (animace a pixilace), HAUTU (how to make a film), Národní filmový archiv (dílna flipbooku s projekcí), Sály filmových workshopů, od 14:00 do 19:00 hodin.

Koncertní zóna ENAPO – Festivalový party stan je otevřen od 16:00 do 02:00 hodin. V pondělí mj. Latino Workshop a DJ Monito.

Náměstí Míru – Vesnička tvůrčích dílniček je k dispozici od 10:00 do 19:00 hodin.

Zámecká zóna - Nabídka zábavně-edukačního pásma a sportovních aktivit pro děti a mládež je k dispozici v parku Svobody od 10:00 do 19:00 hodin. Velká opičí dílna Petra Nikla – workshopy, 3. poschodí zámku u výstavy Opic Petra Nikla. Dům a stage České televize od 10:00 do 19:00 hodin. Hravé podzámčí – relaxačně-sportovní zóna od 10:00 do 19:00 hodin. Festivalové Science Café – přednáška na téma Po stopách DNA v 17:00 hodin.

U13 Univerzitní centrum – Virtuální realita: horská dráha, chůze po lávce ve 160metrové výšce, trenažér sportovního automobilu…, Náměstí T. G. Masaryka, od 9:00 do 17:00 hodin.

 

ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF – FILM INDUSTRY:

Soutěž o finanční podporu vizuálním a audiovizuálním projektům / pitching, Kongresové centrum, Malý sál, od 9:00 do 13:00 hodin - Finální prezentace nejúspěšnějších projektů před odbornou porotou. Mezi vítěze soutěže bude rozdělen výtěžek z aukce 21. ročníku Salonu filmových klapek.

Projekce projektů podpořených Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN, Kongresové centrum, Malý sál, od 14:00 do 16:00 hodin

Ota Hofman 90 / rozdíl mezi scénářem a filmem / masterclass, Kongresové centrum, Malý sál, od 18:00 do 19:30 hodin - Masterclass o tvorbě Oty Hofmana formou besedy s projekcí fotografií a krátkých videoukázek, ve kterých návštěvníci uvidí rozdíly mezi scénářem a filmem, vede Ondřej Slanina, autor monografie Ota Hofman – Poutník světem fantazie, filmový tvůrce a spisovatel.

Více na www.zlinfest.cz

TZ ZLÍN FILM FESTIVAL

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru