Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín je nejlepším Městem pro byznys Zlínského kraje

20. 3. 2018

Aktuality

9

Zlín - Vynikající kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si město Zlín vybojovalo vítězství...

Cenu převzal primátor Miroslav Adámek

Zlín - Vynikající kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si město Zlín vybojovalo vítězství ve výzkumu Město pro byznys 2017 Zlínského kraje.

 „Ocenění si velmi vážím, protože je to vnější pohled na situaci v našem městě. Těší nás o to více, že navazuje na druhé a třetí místo z předchozích let. Město si zakládá na tom, že je k podnikatelům vstřícné. Podnikatelé mají u nás na radnici otevřené dveře. Snažíme se jejich podnikání vyjít co nejvíc vstříc, protože na přístupu samosprávy hodně záleží,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

Podle organizátorů výzkumu je vítězství Zlína zasloužené. V podnikatelském prostředí boduje zejména nejvyšším podílem firem v kraji, druhým nejvyšším podílem podnikatelů, vysokým podílem malých a středních firem a také index stáří je na nejnižší hodnotě v celém regionu. V oblasti pracovního trhu může Zlín nabídnout vysoký počet studentů a také pozitivní přírůstek obyvatel. V přístupu veřejné správy si město vede skvěle v podílu výdajů na veřejnou dopravu a také podíl kapitálových výdajů na běžných příjmech obce je na vysoké úrovni. Velmi dobrých výsledků dosáhlo město kvalitním obsahem webových stránek směrem k podnikatelům,“  konstatoval Petr Lutonský zanalytické agentury Datank. (dvo, pl)

Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, se ve Zlínském kraji na druhé a třetí příčce umístily Holešov a Otrokovice. Výzkum hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice a také 22 městských částí Hlavního města Prahy.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru