Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín je osmým městem, které vydalo USE-IT mapu pro nízkorozpočtové cestovatele

24. 5. 2018

Aktuality

88

Zlín - Slyšeli jste již o USE-IT mapě? Tato originálně zpracovaná mapa slouží jako pomůcka především mladším cestovatelům, kteří mají omezený rozpočet...

p1010141.jpg

Zlín - Slyšeli jste již o USE-IT mapě? Tato originálně zpracovaná mapa slouží jako pomůcka především mladším cestovatelům, kteří mají omezený rozpočet. V ČR tuto mapu vydalo již sedm měst a osmým se stal nyní Zlín. Mapa obsahuje především tipy na finančně nenáročné aktivity, ale umožňuje také cestovatelům danou lokalitu blíže poznat.

„Mladí cestovatelé mají jiné potřeby, a proto potřebují jiné informace. Z mapy se například dovědí, kam se dá zajít za kulturou zadarmo, do kterých klubů či podniků chodí spíše jen turisté a kam naopak místní a další zajímavé tipy, které jim umožní poznat místo i jinak než běžný návštěvník,“ prozradila Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací. Mapa je v angličtině a na její tvorbě se podíleli jak přímo obyvatelé města, tak zástupci Zlínského kreativního klastru či Univerzity Tomáše Bati.

Čím dál více evropských měst poskytuje mladým cestovatelům své USE-IT mapy a průvodce, internetové stránky a informační centra. Nejdůležitější je, že USE-IT nemyslí jen na turistický ruch. USE-IT umožňuje mladým cestovatelům vymanit se z turistické bubliny, setkat se s místními mladými a aktivně objevovat opravdové město.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru