Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín má již svého prvního občánka roku 2022. Narodil se v KNTB jako třetí v tomto roce

3. 1. 2022

Aktuality

53

Zlín - První Zlíňánek roku 2022 je na světě. Narodil se na Nový rok čtyři minuty před půlnocí jako páté dítě do rodiny Vodičkových. Dostal jméno Antonín a vážil 4410 gramů...

jarmila-vodickova-a-antonin--prvni-zlinanek-2022.jpg

První Zlíňánek roku 2022 je na světě. Narodil se na Nový rok čtyři minuty před půlnocí jako páté dítě do rodiny Vodičkových. Dostal jméno Antonín a vážil 4410 gramů. S maminkou Jarmilou jsou již doma, maminka si totiž přála ambulantní porod. „Paní Vodičková přišla do porodnice na Nový rok o půl sedmé odpoledne a před čtvrtou hodinou ranní již s malým Antonínem odcházela domů. Oba jsou v pořádku,“ informovala Marcela Henčlová, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB.

Malý Toníček je třetím dítětem, které se narodilo v Krajské nemocnici Tomáše Bati v novém roce 2022. První miminko v KNTB přišlo na svět na Nový rok třicet minut po sedmé hodině ranní Daně Hižnajové z obce Bařice-Velké Těšany na Kroměřížsku a jmenuje se Tomáš. Vážil 3130 gramů.

Toníčka předběhla i holčička Emily. Narodila se devět minut po půl osmé večer mamince Nicole Pučové, která pochází z Nedašovy Lhoty na Zlínsku. Holčička vážila 2680 gramů.

Poslední den roku 2021 se ve zlínské nemocnici narodily čtyři děti. Silvestrovský den přivítal samé holčičky. Poslední z nich spatřila světlo světa sedm minut po 23. hodině.

Devět holčiček a sedm kluků se pak narodilo během vánočních svátků, sedm z nich přišlo na svět na Štědrý den. „Celkem u nás v roce 2021 přišlo na svět 2254 miminek, z toho 39krát to byla dvojčátka,“ doplnila Marcela Henčlová, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB.

TZ: KNTB

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru