Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín má třetí nejlepší web v Česku

19. 5. 2023

Aktuality

225

Zlín - Město Zlín navázalo na letošní prvenství v krajském kole soutěže Zlatý erb a v soutěži o nejlepší internetové stránky zabodovalo také na celostátní úrovni. Ve finále Zlatého erbu, jenž se uskutečnilo v pondělí 15. května v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis, získal Zlín třetí místo v kategorii nejlepších internetových stránek obcí s rozšířenou působností. Z vítězství se těší Hradec Králové, druhý skončil Cheb.

Podle radního pro oblast IT a eGovernmentu Jiřího Robenka je výsledek velkým povzbuzením a motivací k dalšímu vylepšování webu. „Třetí místo v celostátní soutěži je potěšující, ale musíme pokračovat ve vylepšování, dodělává se chytré vyhledávání a chceme navýšit počet aktivních uživatelů Portálu občana“ uvedl Robenek.

Město Zlín změnilo loni celkovou podobu své internetové stránky. „Web je modernější, uživatelsky přívětivý a stále se zdokonaluje,“ ocenil změny také krajský radní pro digitalizaci Jiří Jaroš, který stál u zrodu nové verze městského webu.

V letošním 25. ročníku soutěže Zlatý erb se hodnotilo všech 206 obcí s rozšířenou působností. Po více než deseti letech mohla přes digitální identitu v celostátním kole hlasovat i veřejnost. Pro svá města hlasovalo téměř tisíc osob. V celostátním kole se oproti kolům krajským hodnotilo více kritérií, důraz se kladl především na bezpečnost a ochranu před hackerskými útoky. Celostátní porotu také zajímalo, jak obce využívají open data.

„Po nedávném spuštění testovacího provozu nové verze Portálu občana, který umožňuje komunikaci s městem on-line, je úspěch v soutěži Zlatý erb novým závazkem k dalšímu zlepšování předávání informací našim obyvatelům,“ zhodnotil výsledek tajemník magistrátu Tomáš Lang.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru