Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín nabídne náročný okruh pro vrchaře

13. 7. 2018

Aktuality

15

Zlín - Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a U23 vyvrcholí o víkendu 14. a 15. července hromadným závodem na náročném okruhu v okolí Zlína, zatímco časovky jednotlivců...

Ve Zlíně se představí cyklistické naděje

Zlín - Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a U23 vyvrcholí o víkendu14. a15. července hromadným závodem na náročném okruhu v okolí Zlína, zatímco časovky jednotlivců se uskuteční v moravské metropoli Brně (12. – 13. července). Šampionát pro mladé cyklistické naděje z evropského kontinentu se uskuteční za výrazné podpory a spolupráce Magistrátu města Zlína a Zlínského kraje.

„Závod přinese velký sportovní zážitek fanouškům nejen cyklistiky, zároveň ale i mnoho omezení. Jsme si vědomi, že po celý víkend bude omezení pro občany města velké, ale prosíme je o shovívavost a trpělivost,“uvedl Ondřej Běták, náměstek primátora města Zlína.

Po 35 letech je ve Zlíně opět velký cyklistický závod, naposledy se zde konal dojezd proslulého Závodumíru. „Chceme ve Zlíně založit cyklistickou tradici. Zástupcům Evropské cyklistické federace se náročná trať velmi líbí. Na doporučení federace jsme museli shánět balíky slámy. V obou dnech se pokusíme trať uvolnit na půl hodiny, aby obyvatelé mohli odjet či dojet do svých domovů podél trati. Vytiskli jsme kolem pěti tisíc letáků a kameloti je roznesli do všech schránek obyvatel podél trati,“pověděl Vladislav Hamrla, technický ředitel zlínské sekce šampionátu.

Start a cíl jsou v samém srdci Zlína, přímo na dohled je cyklistům dominanta krajského města Baťův mrakodrap. „Pojede se centrem města, ale pokud bude potřeba pro obyvatele výjezdu složek Integrovaného záchranného systému, mají přednost. Na trati máme v rámci zajištění bezpečnosti a hladkého průběhu závodu celkem 12 radiobodů,“řekl Petr Juřík, hlavní pořadatel.

Na letošním evropském šampionátu cyklistických nadějí se představí přes 700 závodníků ze 43 zemí. Na cyklisty čeká při hromadném silničním závodě jeden z historicky nejtěžších okruhů v rámci mistrovství Evropy, který měří přes deset kilometrů a vede z centra Zlína do městských částí Kudlov a Jaroslavice. Okruh hraje do karet především vrchařům, převýšení je podobné jako při Tour de France. Cílová rovinka čítá přes tři kilometry, což je parametr světových cyklistických závodů. „Očekáváme velkou diváckou kulisu, i obyvatelé Zlína tuto akci kvitují. Hodně fanoušků očekáváme ze Slovenska, kde zásluhou Petra Sagana je nyní cyklistika snad nejpopulárnějším sportem,“ uzavřel Vladislav Hamrla.

K největším českým želízkům v ohni patří pod vedením reprezentačního trenéra Tomáše Konečného junior Karel Vacek nebo Nikola Nosková.

 

Časový program ve Zlíně:

Sobota 14. července 2018:

11:00 – 13:00 hodin: juniorky (7 kol)

14:30 – 17:30 hodin: ženy U23 (10 kol)

 

Neděle 15. července 2018:

9:00 – 12:00 hodin: junioři (11 kol)

13:00 – 17:00 hodin: muži U23 (14 kol)

 

TZ organizátorů

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru